Valeybol şampiyonu Ferizli esnaf odası

Ferizli Belediyesi’nin düzenlediği ve 10 takımın katıldığı “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası” sona erdi.

Valeybol şampiyonu Ferizli esnaf odası

Sportif faaliyetler kapsamında Ferizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası” sona erdi. Turnuvaya, Ferizli’den 120 sporcu katılırken, çekişmeli geçen turnuvada 10 takım 5’erli 2 gurup halinde mücadele etti.


Şampiyonluk ve üçüncülük müsabakaları
21 Ekimde başlayan ve 10 takımın katılımıyla yapılan turnuvanın üçüncülük maçı, Ferizli Müftülüğü ile Ferizli Milli Eğitim Müdürlüğü arasında oynandı. Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan maçı Milli Eğitim Müdürlüğü 3-1 kazanarak turnuvanın üçüncüsü oldu. Final maçı ise Ferizli Esnaf Odası ile Ferizli Devlet Mahallesi Spor arasında oynandı. Ferizli Esnaf Odası setleri 25-21, 21-25, 25-15 ve 25-22 alarak maçı da 3-1 kazandı ve Cumhuriyet Kupası'nın sahibi oldu.
Maç sonrası düzenlenen törende, üçüncü olan Milli Eğitim Müdürlüğüne kupa, madalya ve hediyelerini İlçe Emniyet Amirliğine vekaleten Ümit Karatepe verdi. İkinci olan Devlet Mahallesi Spora kupa, madalya ve hediyelerini Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, şampiyon olan Ferizli Esnaf Odası ekibine de şampiyonluk kupası, madalya ve hediyelerini Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü verdi. Ayrıca turnuvanın en centilmen sporcularına ve hakemlere protokol üyeleri tarafından ödül takdim edildi.


Sportif faaliyetlerimiz farklı branşlarla devam edecek
Törende konuşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvasının amacının Ferizli genelinde farklı kişileri, kurumları bir araya getirmek olduğunu, bu turnuvalarla yeni arkadaşlıkların, dostlukların kurulduğunu hemşerilik duygusunun arttığını söyledi. Gündoğdu, “Sportif faaliyetler kapsamında daha önce 15 Temmuz Futbol Turnuvası düzenlemiştik. Bugünde 29 Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvası’nda sizlerle birlikte olduk. Birlik ve beraberlik duygularını arttıran bu tür etkinlikleri farklı branşlarla yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı turnuvaya katılan bütün takımlarımızı, müsabakaları yöneten hakemlerimize teşekkür ediyor, dereceye giren takımlarımızı kutluyorum.” dedi.

Ferizli İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen ödül törenine Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, İlçe Emniyet Amirliğine vekaleten Ümit Karatepe, İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER