Vali Ahmet Hamdi NAYİR'in Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen

Vali Ahmet Hamdi NAYİR'in Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen, Anayasa ve yasalara sadakatle bağlı, gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünde Kahraman Polislerimizin duygu ve heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Emniyet Teşkilatımız geçmişiyle yapılanmasını ve eğitimini tamamlamış, devlet geleneğimiz içerisinde önemli bir yere sahiptir. Osmanlı Devleti’nden devraldığımız büyük mirasta bir geleneği oluşturan Emniyet Teşkilatı, sabır ve fedakârlık mesleği olarak toplumun her kesimine dokunan, mazlumlara ve darda kalanlara her zaman devletimizin şefkatini ve yardımını temsil eden, hizmetleriyle önemli bir görevi yerine getirmektedir. 

Toplumların en temel ihtiyaçlarından biri güvenlik bir diğeri ise adalettir. Bu hizmetler devletin asli fonksiyonları arasına girmiş hususlardır. Bundan dolayı adli kolluk hizmetlerini yürüten birimlerimizin kamu hizmetleri yadsınamayacak derecede önemli bir yer tutmaktadır. Güvenlik olmadan birçok hizmet tam olarak yerine getirilemez. Farklı sektörlerdeki hizmetlere destek ve omuz veren Emniyet Teşkilatımız yaptıkları fedakârlıklarla çok kutsal ve şerefli bir görevi yerine getirmenin yanında büyük meşakkatlere de katlanmaktadır.

Aziz Milletimizin ve Ülkemizin varlığı ve bütünlüğü için canı pahasına görevini hakkıyla yerine getiren Emniyet Teşkilatımız bizlerin övünç kaynağıdır. 15 Temmuz’da da gördük ki, devletimizin asli sahiplerinden bir tanesi Emniyet Teşkilatımızdır. Türk Polis Teşkilatı, tavrıyla ve duruşuyla meydanlarda ve havaalanlarında Milletimize güven vermiş ve gönüllerini ferah tutmalarına vesile olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümü münasebeti ile görevleri başında Şehit olan Kahraman Polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Emekliye ayrılan ve vazifeleri başında bulunan Türk Polis Teşkilatımızın her kademedeki fedakâr çalışanlarına sağlık, başarı, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Bu vesile ile Şehrimizin güvenliği için çalışan Polisimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sakaryalı vatandaşlarımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER