Vali Balkanlıoğlu il ekonomik toplantılarını Söğütlü 3.OSB’deki işverenlerle devam ettirdi

Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, daha önce 1. ve 2. OSB’de gerçekleştirdiği İl Ekonomik Toplantısı kapsamında, Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve işverenleri ile bir araya geldi.

Vali Balkanlıoğlu il ekonomik toplantılarını Söğütlü 3.OSB’deki işverenlerle devam ettirdi

Söğütlü 3.OSB’de düzenlenen toplantıda istihdama katkı sağlayacak olan kapasite artırımları ve yeni yatırımlar ile işverenlerle işbirliğinin geliştirilmesi konularının değerlendirildiği İl Ekonomik Toplantısına Söğütlü Kaymakamı Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ ve Belediye Başkanı Hüseyin GENÇ’in yanı sıra; İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA, SGK İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Özcan KESKİN ile 3.OSB işverenleri katıldı. kocaali

Söğütlü 3. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer GÜNEŞ OSB yönetimi adına yapmış olduğu bilgilendirmede; Söğütlü 3.Organize Sanayi Bölgesinde toplam 4.500 kişinin istihdam edildiğini, tam kapasiteyle faaliyete geçildiğinde 10.000 kişinin istihdam edileceğini ifade etti. Diğer taraftan, Başkan GÜNEŞ, 2018 yılında üretime başlayacak olan 8 firmanın ilave 500 kişinin üstünde istihdam sağlayacağının müjdesini verdi. 

Toplantıda işverenlere seslenen Vali İrfan BALKANLIOĞLU, işverenlerin üretim ve istihdam konusundaki sorunların çözümü hususunda devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduklarını belirtti. Vali BALKANLIOĞLU ayrıca, İŞKUR’ un kurs ve program desteklerinin devam ettiğini, ilave istihdam olarak işe alınanların 3 aydan 6 aya kadar asgari ücret üzerinden maaşlarının İŞKUR tarafından ödendiğini, katılımcıların istihdam edilmeleri halinde de SGK sigorta prim teşviklerinden yararlanabildiğini hatırlatarak, işverenlere bu desteklerden yararlanma çağrısında bulundu.

İl Ekonomik Toplantısı sonrası Vali BALKANLIOĞLU ve beraberindeki heyet, 3.OSB deki fabrikaları ve üretim alanlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İlk olarak Güneşoğlu Süt Gıda San. ve Tic. A.Ş. ile Seher Mensucat Tekstil San. ve Tic. A.Ş. işyerlerini, daha sonra Aydın Mensucat Döşemelik Kumaş San. Tic. A.Ş. işyerini, son olarak da en ileri teknolojiyle donatılmış olan Türkiye’nin en büyük entegre tavuk eti üreticisi olan Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş. fabrikasını ziyaret ederek istihdama ve ihracata sağladıkları katkılarından dolayı firmaların yöneticilerine “Teşekkür Belgesi” verdi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER