Vali Balkanlıoğlu Kaynarca İlçesinde Muhtarlar ve Vatandaşlarla Buluştu

Vali İrfan Balkanlıoğlu, sorunların yerinde tespit edilmesi ve çözüme katkı sunmasının amaçlandığı “Halk ve Muhtarlarla Buluşma” toplantıları kapsamında Kaynarca ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Balkanlıoğlu Kaynarca İlçesinde Muhtarlar ve Vatandaşlarla Buluştu

İlçede ilk olarak Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ve Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ile birlikte Belediye Başkanı Zeynur Özel’i ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, daha sonra muhtarlar ve vatandaşlarla yapılacak toplantı için Kaynarca Belediyesi Kültür Merkezine geçti. kocaali

Tüm il ve ilçe yöneticileri ile ilgili kuruluş yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda görevi esnasında yaşadığı ilginç olayları anlatan ve eskiden millet devlete hizmet ederken artık milletine hizmet eden devlet ile devlet adamlarının var olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, "Öncelikle Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de bulunan Mehmetçiklerimize başarılar diliyoruz, tüm askerlerimizin kazasız, belasız ailesine ve yuvasına dönmesini temenni ediyoruz.
Bugüne kadar tüm ilçelerimizde halk ve muhtarla bir araya geldik. Kaynarca ilçemize birçok kez geldik ancak sizlerle buluşmak bugüne nasip oldu. İl ve ilçelerimizin yetkilileri de şu an bizimle birlikte buradalar. Amacımız size hitap etmek değil, sizlerin sorun, görüş ve taleplerinizi dinlemek, ilgili yetkililerimizin de tüm taleplerinize anında cevap vermesidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız; Valiler ile zaman zaman toplantılar yaparak, 'Vatandaş size derdini anlatmak için geldiğinde kapınız daima açık olmalı, hatta onları beklemeden siz onların ayağına gidin. Makamınızda akşama kadar oturmayın. Halkın arasına girin, halkımız ne yapar? Ne yer? Ne içer? Kim bakar onlara? Hz. Ömer gibi idarenizdeki insanların sorumluluğunu hissedin, hak ve adaletten ayrılmayın. Devlet size makam, mevki vererek birtakım imkânlar sağlamış ise; bunlar siz saltanat süresiniz diye değil, hepsi halka hizmet için verildi' diyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Belediye Başkanlığı döneminden bu yana daima halkın içinde olduğu için doğal olarak bizlerden de aynı şekilde davranmamızı istiyorlar. Burada eğer devlet memurları var ise, sizlerin verdiği vergilerle var. Peki, burada millet olmasa, kaymakam, müdür, memurun ne işi var? Siz olmasanız ne müdür, ne memur, ne vali olur. Bizler de sizlere hizmet için buradayız.

Gönül ister ki; her yerde son teknoloji sistemler yer alsın, ancak istekler sınırsız olsa da, imkânlar sınırlıdır, bunu da bilmemiz lazım. Eskiden köylerimizde telefon, elektrik, su lüks sayılırken, şimdi herkes otobüs bileti fiyatına uçağa biniyor. Bakın nereden nerelere gelmişiz şükürler olsun. Çünkü bizim milletimiz her şeyin en iyisine, en kalitelisine layıktır. Avrupa'da ne varsa, bizim insanımızın da sahip olması lazım. Günlerdir önemli bir savaş yürütüyoruz, Allah'a çok şükür yürüttüğümüz bu savaşta kullandığımız birçok silahımızı kendimiz yapıyoruz. Eğer dost, müttefik dediğimiz ülkelere muhtaç olsaydık ve her zaman yaptıkları gibi bize silah vermeselerdi, gittiğimiz yerde kalıp, daha fazla ilerleyemeyecektik. Türkiye'nin gücü biraz da bundan kaynaklanıyor, demek ki daha yapılacak çok merhalelerimiz var. Kendi savaş ve yolcu uçağımızı, çok daha gelişmiş silah sistemlerimzi yaptığımızda, artık Türkiye bayağı caydırıcı bir güç olacak, bölgesi ile dünyadaki haksızlık ve adaletsizliğe müdahale edebilecek konuma gelecektir. Şu halimizde bile bütün dünya ülkeleri artık Türkiye'den çekinmeye başladılar, milletimizin, devletimizin gücü önemli bir merhaleye geldi. İman gücümüzü de unutmayacağız, ecdadımız gibi nerede bulunursak bulunalım, üstlendiğimiz görevle dünyanın her yerine merhameti ve adaleti götüreceğiz. Ancak aynı dini paylaştığımız Müslüman kardeşlerimizden hiç ses-soluk çıkmıyor. Orada düşman kuvvetlerine bir şeyler yapmak yerine 'Allahuekber' diyerek birbirlerini kesiyorlar. Bazı şeyleri anlayamıyor ve göremiyorlar, illa tepelerine Türkiye gibi adaletli, güçlü bir devlet gelmesini ve kafalarına yumruğu indirerek adaleti tahsis etmesini bekliyorlar" dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Zeynur Özel’in de birer konuşma yaptığı toplantıda, yetkililer hem notlarını aldı hem de kendilerini ilgilendiren konularda açıklamalarda bulundu. Toplantıda ayrıca muhtarlar ve vatandaşlar, Kaynarca halkı olarak Afrin Operasyonunda görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin destekçisi olduklarını da belirtti.
Toplantı bitiminde Adliye binasına geçerek Cumhuriyet Savcısı Abdülkadir Boran’ı ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, tüm kamu kurum ve kuruluş yetkililerine görevlerinde başarılar diledi. 
Vali Balkanlıoğlu, Kaynarca Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunup çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgiler alırken, Kaynarca-Sakarya arasında bulunan helal sertifikalı Akdeniz Toros Kuru Yolum Tavuk Entegre Tesislerini de gezdi.

Sakarya Vadisi ile Karadeniz arasında yer alan ve doğasıyla kendisine hayran bırakan Kaynarca ilçesine katkı sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, hem Kaynarca halkının hem de üreten ve çalışan tüm yatırımcılarımızın daima yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER