Vali Balkanlıoğlu, “Sakarya Halkına Büyük Hayranlık Duyuyorum”

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Balkanlıoğlu, “Sakarya Halkına Büyük Hayranlık Duyuyorum”

Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul yöneticilerinin de katıldığı toplantıda öğrencilerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına uğraş veren Okul Aile Birliğinin verimli çalışmasına yardımcı olmak ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için böyle bir toplantı tertip ettiklerini ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız 81 İlin Valisini yılda birkaç kez topluyor. Bazen de tele konferans sistemi ile bağlantı kurup bizlere; Ülkemizi çok kısa sürede zengin edecek çok büyük petrol kaynaklarımız olmadığını, bizim en büyük zenginliğimizin genç nüfusumuz olduğunu ifade ederek onlara sahip çıkmamızı tembih ediyor. Eğer onları değerlerine, yani vatanına, milletine sevgi ile bağlı, her türlü zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak, çağın teknolojisine, ilmine de aşina ve onlara da bir şeyler katan nesiller, çok iyi insanlar olarak yetiştirebilirsek, Türkiye’nin Allah’ın izni ile daha da fazla ilerleyeceğini söylüyor. Okula ve eğitime çok önem verip Okul Aile Birlikleri ile de sık sık bir araya gelmemiz konusunda da talimat veriyor. kocaali

Zaman gösterdi ki, Okul Aile Birlikleri okullarla ve öğrencilerle ne kadar ilgilenirse başarı da o oranda artıyor. Başarılı okullara baktığınız zaman, Okul Aile Birliklerinin okul idareleri ile kaynaşıp birlikte çok güzel işler başardıklarını ve okullarını çiçek gibi yaptıklarını görüyoruz. İnsanlar evlendikten belirli bir zaman sonra artık çocukları için yaşar duruma geliyor. Çünkü çocuk demek geleceğimiz demek. Dişinden, tırnağından arttırıp ceketini gerçekten satıp yine de çocuğunu okutmak istediğini söyleyen bir sürü insan var.

O nedenle sizin emanetleriniz olan ve aslında memleketimizin bize emanet ettiği bu yavrularımıza da iyi eğitim vermemiz lazım. Onları okulda oyalayıp ondan sonra da beyhude yere vakit geçirtmek ve hiçbir şey öğretmeden mezun etmek büyük vebaldir. Ancak bundan sonra çocuklarımızın başarısı, sadece kendilerinin değil öğretmenlerinin de başarısı sayılacak. Buna dair bir proje geliştirildi. Öğrencinin başarısı da başarısızlığı da araştırılacak ve İnşallah öğretmen-veli iş birliğiyle eğitimde kalite çıtasını daha da yükselteceğiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen ve bugün tanıtımı yapılan projeler hakkında bilgiler de veren Vali Balkanlıoğlu, "Sakarya Velisiyle Görüşüyor" projesi kapsamında rastgele aranan öğrencilerin velileriyle telefon görüşmesi yapıyoruz. Aradığımız veliler ihtiyaç sahibi insanlar olmalarına rağmen hiçbir eksiğimiz yok deyip teşekkür ediyorlar. Ancak biz mutlaka kendilerini ziyaret ederek gereken yardımları yapıyoruz. İhtiyaç sahibi olmalarına rağmen şükreden ve bizden hiçbir talepte bulunmayan velilerimizin bu davranışlarından çok etkilendim. Sakaryalılara bu anlamda büyük hayranlık duyuyorum” diye sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda okul yöneticileri ve Okul Aile Birliği Başkanlarını tek tek dinleyerek sorunların çözümü, istek ve ihtiyaçların temini konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER