Vali Balkanlıoğlu “Sakarya ve Sapanca Huzur İklimine Sahip”

Vali İrfan Balkanlıoğlu,  Sapanca ilçesinde hizmete giren Naturköy Şehir Terasının açılışına katıldı.

Vali Balkanlıoğlu “Sakarya ve Sapanca Huzur İklimine Sahip”

Sapanca Gölü manzarasına sahip olan işletmenin açılışına Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sapanca Kaymakam Vekili Hüseyin Kaptan, Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer ve davetliler katıldı.
 

Şehir dışından gelen misafirlerimize, ‘Sakaryamızda nefis ve leziz yemekler sunulan, hizmet kalitesi ve temizliğiyle son derece güzel restoran ile beş yıldızlı oteller var’ diyebilmek için böyle güzel, temiz ve nezih müesseselerin elimizi güçlendirdiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Belediyemiz çok güzel bir mekân oluşturmuş, ancak zaman içerisinde gördük ki, belediyeler yani devletin bizzat kendisi, işletmecilik konusunda sıkıntı yaşıyorlar.  Kazancını doğrudan kendine almayan kurumların hizmet üretmesi çok zor. O yüzden inanıyorum ki, işletme sahipleri daha önce yaptıkları örnek çalışmaları Naturköy’deki kaliteyi buraya da taşıyacaktır. Biz de böyle güzel bir yerin açılışını yapmakla son derece mutlu olduk, işletmecilerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz. Sakarya’nın en güzel ilçelerinden hatta bölgenin en güzel ilçesi Sapanca diyebiliriz. İnsana refah, ferah ve huzur veriyor. Sadece Sakaryalılar değil Türkiye’nin birçok yerinden insanlar buralarda bir yer sahibi olmayı bile hedefliyorlar. Türkiye’yi aştık Avrupa’dan, Arabistan’dan, Kuveyt’ten, Katar’dan insanların buralarda mülk sahibi olmak istemeleri boşuna değil Sakarya ve Sapanca huzur iklimine sahip. 5 ay oldu buraya geleli ve gerçekten Sakarya’nın potansiyelinin son derece güzel olduğunu görüyorum. Turizmde de en büyük, en güzel potansiyel yine Sapanca’da. Sapanca için ne yapsak az” dedi. kocaali
 
Daha sonra kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, hem göl manzarasını hem de işletmeyi çok beğendiğini belirterek, işletmecilere ve Sapanca’ya hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER