Vali Balkanlıoğlu Serdivan ve Pamukova’da Muhtarlarla Toplantı Yaptı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Muhtarlarla İstişare” toplantılarını Serdivan ve Pamukova ilçelerinde sürdürdü.

Vali Balkanlıoğlu Serdivan ve Pamukova’da Muhtarlarla Toplantı Yaptı

İlk olarak Serdivan ilçesini ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, Belediye Meclis Salonunda muhtarlarla bir araya gelirken, toplantıda Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile ilgili yöneticiler de hazır bulundu. kocaali

Demokrasinin temel taşlarından muhtarlarımızın hem devletin hem de milletin temsilcisi olmak gibi bir görevi ifa ettiklerini belirten Vali Balkanlıoğlu, tarihe tanıklık eden Serdivan ilçemizde üniversite yerleşkesinin de bulunması hasebiyle sosyal hayatın doğal olarak yoğun olduğunu, bu yönde farklı sıkıntıların da ortaya çıkabileceğini ve sorunların giderilmesi için her türlü talep ile görüşe açık olduklarını ifade etti. 

Hem muhtarlara hem de dile getirilen sorunlarla ilgili yetkililere söz hakkı veren Vali Balkanlıoğlu, ilçemizin daha da gelişmesi için tüm sıkıntıları muhtarlarımızla istişare ederek çözme gayretinde olduklarını söyledi.
Toplantı sonrası muhtarlarla birlikte herkese görevlerinde başarılar dileyen Vali Balkanlıoğlu, yine “Muhtarlarla İstişare Toplantısı” kapsamında Pamukova ilçesine geçti.

Kaymakam Recai Karal’dan ilçedeki çalışmalar hakkında brifing alan Vali Balkanlıoğlu, daha sonra toplantı salonunda Pamukovalı muhtarlarla buluştu.

Vali Balkanlıoğlu başkanlığında yapılan ve muhtarlarla il-ilçe yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda muhtarlar mahallelerindeki sıkıntıları dile getirirken, ilgili yöneticiler de sorunların çözümü için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Devletimizin kalkınma ve diğer hizmetlerle ilgili çok büyük planları olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Dünyadaki bütün gelişmeler bizleri de yakından ilgilendiriyor. Devletimiz artık dünyada söz sahibi bir ülke olarak en ücra köşelerde bile faaliyetlerini ve hizmetlerini arttırarak devam ettiriyor. Bunun için bizim de çok çalışmamız ve yapılan tüm hizmetleri takip etmemiz gerekiyor. Bu konuda en iyi takibi yapabilecek kişiler sizlersiniz. Sizlerin vatandaşlardan gelen tüm talep ve sorunları değerlendirip bizlere ve ilgili kurumlara ulaştırması gerekiyor. Eğitim, sağlık, altyapı, içme suyu, ulaşım her ne konuda olursa olsun sıkıntılar bize iletildiğinde, ilgili kurumlar bu talepleri değerlendirerek yatırım programına dâhil edeceklerdir” dedi.

Toplantı sonrası Pamukova Belediyesini de ziyaret edip Başkan Cevat Keser’den yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, tarıma elverişli topraklarıyla meyve ve sebzenin bol olduğu, yeşillikle Sakarya Nehri’nin muhteşem bir uyumla bütünleştiği Pamukova’yı çok beğendiğini ifade ederek bu güzellikleri korumak ve yaşatmak için herkesin birlikte hareket etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER