Vali Balkanlıoğlu Yılın Fotoğraflarını Oyladı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Vali Balkanlıoğlu Yılın Fotoğraflarını Oyladı

Üç kategoride 12 fotoğraf için oy kullanan Vali İrfan Balkanlıoğlu, AA foto muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği fotoğrafları da inceleyerek bilgiler aldı. kocaali
“Haber” kategorisinde Samir Tatin'in “Doğu Guta'da hava saldırıları”, Diaa al Din'in “Suriye'de ateşkes ihlalleri”, Kayhan Özer'in “Erdoğan sevinci”, Wisam Hashlamoun'un “Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk” fotoğrafları, “Yaşam” kategorisinde Şebnem Coşkun'un “Türkiye'nin beyaz melekleri”, Ali İhsan Öztürk'ün “Koyunların yolculuğu”, Zekeriya Karadavut'un  “Kostak profesyonel yürüteçle yuvasına döndü”, Yunus Emre Günaydın'ın “İstanbul'da sağanak” ve Fikret Delal'ın “Rize'de teleferikle ulaşım” fotoğrafları, “Spor” kategorisinde ise Arif Hüdaverdi Yaman'ın “Galatasaray-Fenerbahçe”, Tahir Turan Eroğlu'nun “Avrupa Karate Şampiyonası” ve Abdullah Coşkun'un “Türkiye'nin sevinci” fotoğrafları için oy kullandı.

Bu dünyadaki en güzel ya da an acılı anları foto muhabirlerinin yakaladığını, birbirinden güzel ve anlamlı fotoğrafları seçmekte kararsız kaldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Her yıl oylamaya katıldığım için biliyorum, inanın seçmekte tereddüt ediyorum bazen. Özellikle Filistin, Suriye, Myanmar'da Müslümanlara karşı yapılan zulümlerin fotoğraflarda görünmesi bize yine büyük bir üzüntü verdi. Hüzünlendiğimiz fotoğraflar dışında bazıları da gülümsetiyor tabi. Son derece güzel, doğal çekilmiş ve o anı tam olarak yakalamışlar” dedi.
Tüm aday fotoğrafları albüm halinde görmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, Anadolu Ajansı’nın tüm foto muhabirlerini kutladığını belirterek başarılarının devamını diledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER