Vali Balkanlıoğlu’na “24 Kasım Öğretmenler Günü” Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve bir grup öğretmen “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesiyle Vali İrfan Balkanlıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu’na “24 Kasım Öğretmenler Günü” Ziyareti

Eğitime verdiği destekler ve her konuda Sayın Valimizi yanlarında görmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden İl Müdürü Töre,  göreve geldiği ilk günden bu yana eğitimi birinci öncelik haline getirerek eğitime, öğrencilere ve velilere vermiş olduğu değerden dolayı tüm eğitim camiası adına şükranlarını arz ettiğini belirterek, hafta boyu yapılacak etkinlikler hakkında da Vali Balkanlıoğlu’na bilgiler verdi. kocaali


İl Müdürü Töre ve öğretmenlere ziyaretleri için teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, hayatımıza ve geleceğimize yön veren öğretmenlerimizin cefakâr bir şekilde görev yaptıklarını ve emeklerinin karşılığı olarak, yetiştirdikleri insanların başarılı olduklarını görmek olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerimiz ile ilgili sürekli güzel şeyler söylense de, onlarla ilgili kelimelerin kifayetsiz kaldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Öğretmenlerin içinde bulunduğu sosyal, ekonomik sıkıntılar, meslekleri ve kendi aileleri ile ilgili beklentilerin de her zaman ele alınması lazım. Çünkü eğitim ve öğretime değer veren milletler, tarih sahnesinde de çok iyi noktalara gelmişlerdir. Ne zaman ki; eğitim ve öğretim ihmal edilmiş, geri plana itilmiş, toplumum en zeki ve başarılı insanları eğitimci olmaktan uzaklaşmış, işte ondan sonra toplum hep gerilemiş. Osmanlı’yı yıkan aslında savaşlardaki hezimetler değil, eğitimdeki gerilemedir aslında. Eğitimdeki noksanlıklar, kayırmacılık ve buna benzer ihmaller, koca çınarı içten içe çürütmüştür. Bunun yansımaları da ekonomide kötü gidişat, askeri başarıların gerilemesi gibi durumlarla kendisini göstermiştir. Ancak son dönemlerde herkesin bildiği gibi eğitim-öğretime çok fazla önem verilmeye başlandı. Önceden eğitim bütçesi birçok bakanlığın gerisinde olmasına rağmen, şimdi Milli Savunma Bakanlığı’nın bile ilerisine geçti ve birinci öncelik eğitime verildi. Öğretmenlere tanınacak sosyal ve ekonomik imkânlarla, öğretmenliğin toplumda derece yapan öğrencilerimizin daha fazla tercih edeceği bir meslek haline gelmesini ümit ediyorum” dedi.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında Şehit olan tüm öğretmenlerimizi de rahmet, minnet ve şükranla yâd ettiğini belirten Vali Balkanlıoğlu,  tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutladığını ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER