Vali Çetin Oktay Kaldırım Karapürçek İlçesinde Temaslarda Bulundu

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Karapürçek ilçesinde temaslarda bulunarak salep tarlası ile Jeotermal sahasını gezdi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Karapürçek İlçesinde Temaslarda Bulundu

İlçe Kaymakamı Gökay İçen ve Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ile ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Karapürçek Kaymakamlığı tarafından ilçe genelinde alternatif ürünlerin yetiştirilmesi projesi kapsamında Mesudiye Mahallesi’nde üretimine başlanan salep tarlasında incelemelerde bulundu.

Burada salep yetiştiriciliği yapan çiftçilerle bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, kendilerine bol ürün ve bol kazanç temennisinde bulundu.

Sayın Valimizi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden İlçe Kaymakamı Gökay İçen ve Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, ilçedeki genel çalışmaların yanı sıra salep üretimi ve diğer projeler hakkında da bilgilendirmelerde bulundular.

İlçe halkının yeni ve farklı tarım ürünleri ile tanışması, farklı katma değeri yüksek ürünlerin ilçe geneline yayılması amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından salep fidelerinin temin edilerek çiftçilerin tarlalarına dikildiğini ifade eden Kaymakam İçen, dikilen fidelerin iklim şartlarına göre Nisan veya Mayıs ayları arasında hasadını yapmayı planladıklarını ve bu sayede ilçe halkının gelir düzeyinin daha da arttırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Mesudiye Mahallesi’nde ayrıca vatandaşlarla selamlaşarak taleplerini dinleyen Vali Kaldırım, çocuklar ve gençlerle yakından ilgilenerek onlara kitap hediye etti.

Buradan Çeşmebaşı Mahallesi'ne geçerek Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından ilçede çalışmaları devam eden Jeotermal sahası ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerden gelinen sürece dair bilgiler aldı.

Çeşmebaşı Mahallesi'ndeki tarlalarında çalışan çiftçilerle selamlaşan Vali Kaldırım, onlarla bir süre sohbet edip bol kazançlar temennisinde bulundu.

Doğal güzellikleri ile bereketli topraklara sahip Karapürçek ilçemizin gelişmesi ve daha iyi bir noktaya gelmesi için önemli projeler geliştirildiğini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, tüm ilçelerimizi kapsayan yatırım ve istihdam alanlarındaki her çalışmanın kendileri için çok önemli bir yere sahip olduğunu ve kendilerinin de doğru yatırımları desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Herkese çalışmalarında başarılar dileyen Vali Kaldırım, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER