Vali Çetin Oktay Kaldırım Kaynarca İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, şiddetli yağışa bağlı sel ve su baskınlarının yaşandığı Kaynarca İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Kaynarca İlçesinde İncelemelerde Bulundu

İlçede selden etkilenen bölgelere giden Vali Çetin Oktay Kaldırım, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli’den son durum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kaynarca ilçesinde sağanak yağış sonrası meydana gelen su baskınından etkilenen Müezzinler Mahallesi, Güven Mahallesi, Kulaklı Mahallesi, Hayaller Mahallesi, Uzunalan Mahallesi, Yeşilova Mahallesi ve Büyükyanık Mahallesinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, selden zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun temennisinde bulundu. 

Selden etkilenen evler ile tarım arazilerini yerinde gören Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerle yapılacak çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.

Buradaki temaslarının ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte 78 kilometre uzunluğa sahip Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçeleri sınırlarında Büyükşehir Belediyesince hizmete alınan Melen Botanik Vadisini gezdi.

Biberiye, lavanta ve ıhlamurların bulunduğu 4 bin dekarlık alanda incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’den proje hakkında bilgiler aldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER