Vali Çetin Oktay Kaldırım Sapanca İlçesini Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Sapanca ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip esnaflara hayırlı işler temennisinde bulundu. 

Vali Çetin Oktay Kaldırım Sapanca İlçesini Ziyaret Etti

Sapanca ilçesinde Kaymakam Bilgehan Bayar ve Belediye Başkanı Özcan Özen tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Sapanca Gölü sahilini gezerek Sanat Sokağındaki esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi. 
Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kaldırım, onlara hediyeler vererek maske konusunda da uyarılarda bulundu.  

“Tarihi Cami ve Hamamı İnceledi” 
Buradaki gezinin ardından restorasyon çalışmaları tamamlanan Sapanca’nın simge yapılarından Tarihi Rüstempaşa Camisinde incelemelerde bulunup Cami cemaatini selamlayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1554 yılında Mimar Sinan’ın kalfalarına yaptırılan bu Cami gibi kültürel değerlerimize sahip çıkılmasının önemli olduğunu ifade etti. Şehir Merkezinde esnafların çay ikramını geri çevirmeyerek dükkanlarına misafir olan Vali Kaldırım, onlara bol kazançlar dileğinde bulunurken yol üstünde vatandaşlarla da sohbet etti. 
İlçedeki Kent Meydanı Projesi çalışmalarında kazı sonucu gün yüzüne çıkartılan ve korumaya alınan Tarihi Hamamda da incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Sakarya’nın geçmişten geleceğe çok şey taşıdığına değindi. 

“Tarih, Doğa ve Kültür Bir Arada” 
Sapanca ilçesinin tarih, doğa ve kültür turizmi açısından Sakarya’mızın önemli ilçelerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Kaldırım, bu konuda ilimiz özelinde farklı çalışmalar yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER