Vali COŞ Engellilerle Kahvaltıda Buluştu

Sakarya Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen kahvaltıda engellilerle bir araya geldi.

Vali COŞ Engellilerle Kahvaltıda Buluştu
Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen kahvaltıda engellilerle bir araya geldi. Çark caddesinde bir Kafede düzenlenen kahvaltıya Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’un yanı sıra Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, Hendek Elele Engellilerle Yaşam Derneği Başkanı İsen Aygen, daire müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Vali Çoş, engelli vatandaşların iyi bir eğitimden sonra toplum içerisinde önemli bir işler yapabileceklerini söyledi. Engellilerin var olan yeteneklerini bulup ortaya çıkarmanın önemine değinen Vali Çoş, Engelli insan yoktur eğitimsiz insan vardır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın kendi kabiliyetlerine ve fiziki durumlarına göre eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktır. Engelli vatandaşlarımızın ailelerine devletimizin kapısı her zaman açıktır dedi.

“Engellilerin Engellerini Aşması İçin Çalışıyoruz”
Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik ise şunları söyledi, “Engellilerin engellilerini aşması için çalışıyoruz”  Engellilerin, engellileri açması konusunda hep birlikte çalışacağız. Bu birlikteliği devam ettirmek içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız dedi. Başkan Dik, engellilerin sorunlarını çözmek ve toplumda var olduklarının farkına varılması noktasında bir çok çalışmalar yapıyoruz. Sakarya’da engellilerin toplumda yaşadığını, varlıklarını hissettirdiklerini belirterek Sakarya’da sağlanan birlik ve beraberlikten memnun olduğunu söyledi.
Baykan Aygen Vali Çoş’ çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hendek Elele Engellilerle Yaşam Derneği Başkanı İsen Aygen, engelliler için düzenlenen kahvaltıda Vali Çoş’a yeni bir dernek olmalarına rahmen engelliler için çok güzel projeler hazırladıklarını anlatma fırsatı buldu.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER