Vali İrfan BALKANLIOĞLU'nun Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin ve Ülkemizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, kardeşliğin, paylaşmanın ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bir Mübarek Kurban Bayramı’nın daha sevinci ve huzuru içerisindeyiz.

Vali İrfan BALKANLIOĞLU'nun Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Yüce Milletimizin en önemli özelliklerinden biri örf, adet ve inançlarına sahip çıkmasıdır. Bu vesile ile toplumumuzda Milli ve Manevi değerlerimizin, sevgi ve saygı ortamının dini bayramlarımızda daha da pekişerek ihtiyaç içinde bulunanlara yardım elini uzatmalı, darda kalanlara şefkatle yaklaşmalı, dini ve insani duygular içinde kırgınlıkları da bir kenara bırakarak Mübarek Kurban Bayramını idrak etmeliyiz.  kocaali

Gönül huzuru içerisinde kurban ibadetini ifa ettikten sonra sevdiklerimizle bir araya gelirken özellikle Aziz Vatanımız uğrunda şehadet mertebesine yükselen Şehit yakınlarımızı ve Gazilerimizi, kimsesiz yaşlılarımızı, yetimlerimizi ve öksüzlerimizi ziyaret etmeli, hayır dualarını almalıyız. Ayrıca Bayram ziyaretlerinde ve dönüşlerinde trafik kurallarına her zaman olduğundan daha fazla riayet etmeli, ailelerimize, Milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebebiyet vermekten hep birlikte kaçınmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramı’nın Aziz Milletimize, Ülkemize ve İslam Âlemine ve bütün insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, tüm Sakaryalı hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularla kutlarım. 
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER