Vali Nayir 'Benden Hikayesi' Belgesel Filminin Özel Gösterimine Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk edebiyatının önde gelen ustalarından Adapazarlı yazar Sait Faik Abasıyanık’ın kendi hikayelerinin yer aldığı 'Benden Hikâyesi' adlı belgesel filmin özel gösterimini izledi.

Vali Nayir 'Benden Hikayesi' Belgesel Filminin Özel Gösterimine Katıldı

SASİAD'ın katkılarıyla SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen özel gösterime Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler, filmin yapım ekibi ve yazarın yakınları katıldı.
70 dakikalık filmin sonunda düzenlenen söyleşide film ekibiyle birlikte soruları cevaplayan senarist ve yönetmen Onur Barış, başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederken, belgesel filmin çekimlerine dair bilgiler de verdi.
Türk edebiyatının usta kalemi Sait Faik Abasıyanık'ın yaşamı ve duygu dünyasını konu edindikleri filmde, Adapazarı'nda doğan ve ömrünü bir adada geçiren Sait Faik'in hayat hikâyesini kendi ağzından anlatmaya çalıştıklarını belirten senarist ve yönetmen Onur Barış, yazarın birçok öyküsüne de yer verdikleri belgesel filmde, duygu durumlarını etkileyen insanlarla da görüşmeler yaparak hayatına dair kesitler sunduklarını söyledi.


Sait Faik’in çocukluğunun geçtiği Adapazarı'nı da bir ada olarak gördüğünü, Adapazarlıların da kendilerine ‘Adalı’ dediklerini belirten Onur Barış, genç oyuncu Mert Er’in canlandırdığı ve usta yazarın hayatını anlatan belgeselin çekimlerini, Adapazarı, Bursa ve İstanbul’da yaptıklarını da sözlerine ekledi.
Edebiyat dünyamızın en önemli şahsiyetlerinden birisi olan Sait Faik Abasıyanık’ı kendi memleketinde saygıyla ve rahmetle andıklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, filmde emeği geçenleri kutladığını dile getirerek, filmin yapım ekibine başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER