Vali Nayir Dünya Su Günü Programına Katıldı

Sakarya Valiliği himayelerinde SASKİ ve Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi işbirliğinde 22 Mart Dünya Su Günü kutlama programı düzenlendi.

Vali Nayir Dünya Su Günü Programına Katıldı

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonundaki programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak, 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Çevre ve Kalkınma Konferansında (UNCED) gündeme getirilen ve 1993 yılında ilan edilen Dünya Su Gününün her yıl farklı temalarla kutlandığını, bu yılki konu başlığının da ‘Kimseyi Geride Bırakmamak’ olduğunu söylerken, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş de 3 yılda bir düzenlenen Dünya Su Formu kapsamında geçen yıl bu tarihte Brezilya’da olduklarını belirterek, orada 30 binin üzerindeki katılımcıyla dünyadaki su kaynaklarının doğru kullanılmasına yönelik çalışmalar görüşülürken, kendilerinin de Sapanca Gölünü anlattıklarını ifade etti. Dünyadaki sorunlar sıralandığında en önemlilerinin su ve çevre ile ilgili olduğunu söyleyen Genel Müdür Keleş, özellikle gelecek nesillerin bu konuyu çok iyi bilmeleri gerektiğini belirtti.

Öğrenciler tarafından Dünya Su Günü münasebetiyle hazırlanan sunum ve yetkililerle yaptıkları röportajlara ait sinevizyon gösterisinin de yer aldığı programda Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerin eserlerinden oluşan resim sergisini de gezerek, etkinliklerde emeği geçen herkesi tebrik ettiğini ifade etti.
Buradaki programın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğüne geçen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş’i ziyaret ederek İlimizde yapılan çalışmalar hakkında bir de brifing aldı.
Sayın Valimizi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Genel Müdür Keleş, Türkiye’nin en kaliteli içme suyunu ulaştırmak için büyük gayret gösterdiklerini, bununla birlikte yatırımları çevreye önemli bir hassasiyet göstererek planlayıp projelendirdiklerini ifade etti.
Sakarya’nın su kaynakları ve devam eden yatırımlar üzerine Genel Müdür Keleş ve SASKİ bürokratları ile istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese görevlerinde başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

SIRADAKİ HABER