Vali NAYIR kermese katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte, Sakarya Üniversitesinin destekleri ve AK Parti Kadın Kolları ile KANSERDER işbirliğinde lösemili çocuklar yararına düzenlenen kermese katılarak resim sergisini de gezdi.

Vali NAYIR kermese katıldı

SAÜ Esentepe Kampüsü Helikopter Pistinde Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir’in yanı sıra; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Ak, daire müdürleri, öğretim üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık ve Eğitim Derneği (KANSERDER) Başkanı Nihal Akar ve davetliler katıldı.


‘Lösemiye karşı el ele, Haydi Sakarya hep birlikte’ sloganıyla düzenlenen programda bir konuşma yapan Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu, lösemili çocuklar ile ilgili hem bir farkındalık oluşturmak hem de onlara destek sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini, başta Sayın Valimiz ile eşi Hanımefendi olmak üzere etkinliğe katılan ve destek veren herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.


“Sağlıklı Toplumlar Paylaşmayı Sever”
Sağlıklı toplumların paylaşmayı bilen toplumlar olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sağlıklı toplumlar dertlerini paylaşırlar, azaltmaya çalışırlar, neşelerini paylaşırlar, çoğaltmaya çalışırlar. Bu etkinlikte de bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Toplumumuzda önemli bir problemle uğraşan, lösemili hastaları olan ailelerimizin dertlerini paylaşmak için güzel bir işbirliğinin neticesinde bir aradayız. Burada onların sorunlarını, sevinçlerini, hüzünlerini hissedip anlayabilmek, onların farkında olmak için bir gayret gösterildiğini görüyoruz.


Bu etkinliğin ortaya çıkmasını sağlayan kadınlarımızı, derneğimizi, onlara bu alanı temin eden üniversitemizi tebrik ederken, bugünümüze renk katan Mehter Takımımıza ve katkınız ile katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından eşi Hanımefendi Münevver Nayir ve katılımcılarla birlikte kermeste yer alan stantlara uğrayıp bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, lösemili çocuklar tarafından yapılan çalışmaların yer aldığı Umutlar Çiçek Açsın Resim Sergisini de gezdi.


2-8 Kasım tarihleri arasında idrak edilen Lösemili Çocuklar Haftasında olduğu gibi maske takarak onlara destek veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, aileler ile bir süre sohbet ederken lösemili çocukların dileklerini yazıp koydukları fanus içerisindeki notlardan bir tanesini çekip okudu.


Etkinlik alanında lösemili çocuklara destek olmak için bulunan Sakarya Vosvos Grubu Adavos üyelerini tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte araca binip kısa bir tur attı.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER