Vali Nayir “Peygamberimiz ve Gençlik Konferansı”na Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Sakarya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi iş birliğinde gerçekleştirilen ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya’nın konuşmacı olduğu “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansa katıldı.

Vali Nayir “Peygamberimiz ve Gençlik Konferansı”na Katıldı

Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Salonundaki programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; İl Müftüsü İhsan Açık, din görevlileri, daire müdürleri, STK Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
İstiklal Marşı ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti sunulurken, Ankara Kocatepe Camii Baş İmam-Hatibi İsmail Coşar’ın Hz. Muhammed'e (S.A.V) ithafen okuduğu Kaside-i Şerif de büyük beğeni topladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müftüsü Açık, İslam dininin güzelliklerinin toplum içinde inşa edilmesinde en büyük payın gençlere ait olduğunu, ilgimizi, alakamızı gençlere yönlendirmemiz konusunda Peygamber Efendimiz’in de bizlere işarette bulunduklarını söyledi.
Sakarya’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya, Sevgili Peygamberimizin çocuklar ile gençlerin hayatı boyunca daima İslam ahlakı ve terbiyesiyle yetişmesi için elinden geleni yaptığını belirterek, O’nun örnek yaşamını ve ahlakını anlatmak için çalıştıklarını belirtti.
Programın sonunda Kocatepe Camii Baş İmam-Hatibi İsmail Coşar’ın da eşlik ettiği, Şef Mustafa Akbaş önderliğindeki Ankara Tasavvuf Müziği Topluluğu bir konser verirken, tüm katılımcılara ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ kitabı ile gül hediye edildi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER