Vali NAYİR SATSO Meclis Toplantısına Katıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına iade-i ziyarette bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısına da “Onur Konuğu” olarak katıldı.

Vali NAYİR SATSO Meclis Toplantısına Katıldı

Daha sonra meclis toplantı salonuna geçen Vali Nayir, SATSO’nun Kasım ayı olağan toplantısını izledi. kocaali
Meclis Salonunda gündeme dair bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, kürsüde ilk olarak Vali Ahmet Hamdi Nayir’e 'Hoş Geldiniz' diyerek ziyaretleri için de teşekkür etti. Başkan Altuğ ayrıca, SATSO olarak ticaret ve sanayi odaları arasında Doğu Marmara bölgesindeki en büyük oda olduklarını ve yaklaşık 17 bin üyeleri bulunduğunu ifade ederek, ”Bunların 9467’si faal olarak kayıtlı üyemiz. Biz, oda olarak 9467 üyenin sağladığı ekonomik güç ve istihdam ve şehre yayılım itibariyle kamu niteliğinin yanı sıra, üyelerimizden gelen güçle farklı bir misyon elde ediyoruz. Bu güç bize büyük bir sorumluluk da veriyor. Şehrin sorunlarının, eksikliklerinin, olması gerekenlerinin verdiği sorumluluğun farkındayız. Bu yönde tüm gayretimizle hizmet ediyoruz. Hep birlikte her geçen gün daha da güçlenen, üreten ve yenilenen bir Sakarya için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

”YAŞADIĞIMIZ BÖLGEYE KIYMET KATIYORSUNUZ”
Toplantıda SATSO Meclis Üyelerine misafirperverlikleri için teşekkür eden Vali Nayir, ”Yaşanılan bölgeleri kıymetli kılan bazı zenginlikleri vardır. Bazı alanlar tarihi zenginlikleri ile, bazı yerler kültürel zenginlikleriyle kıymetlidir, bazı yerler yeraltı zenginlikleri ile, bazı yerler de sanatsal zenginlikleriyle kıymet bulur. Bunların içerisinde şüphesiz girişimci ruhuyla bezenmiş kişilerle kıymet bulan yerler de vardır. Yaşanılan bölgenin üretim gücünü, istihdam gücünü, katma değer gücünü artıran, döviz gücünü artıran kişiler, sanayiciler, ticaretle uğraşanlar da, yaşanılan bölgelere kıymet katarlar. Ben Sakarya’mıza kıymet veren, değer katan sizlerle aynı ortamı paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade ederek başlamak istiyorum.

“İŞBİRLİĞİ BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”
Bizler merkezi yönetimin temsilcileri olarak, yürütmekte olduğumuz kamu hizmetlerinde işbirliğine çok önem veririz. Bizler yalnızca Ankara’da bakanlıkların taşradaki örgütüyle çalışmak yerine, yerel yönetimlerle, üniversitelerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, başta odalar ve borsalar olmak üzere, derneklerle, sendikalarla, vakıflarla işbirliğini kıymetli buluruz. Dolayısıyla burada göreve başladığımdan bu yana her fırsatta bunu belirtmek istiyorum. Bizler merkezi yönetimin temsilcileri olarak, bu işbirliğini sağlamada özel bir rol üstleniyoruz.

Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız bu işbirliğini gerçekleştirmek üzere kendilerine hedefler de koymaktadır. Merkezi yönetim, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin işbirliğinde, ilin bütün dinamiklerini bir araya getirerek, daha güzel hedeflere daha etkili ulaşmanın yollarını bulmamız lazım
Sizlerin faaliyet alanındaki; üretim, istihdam, katma değer oluşturma ve döviz gelirleri mutlaka çok kıymetlidir ve bu konuların ihtisas sahibi olanlar sizlersiniz.

“İLİMİZDEKİ SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
Sakarya’ya kıymet veren, büyük zenginlikler oluşturan kişiler olarak sizlere desteğimiz, ilgimiz olması gerektiği gibi devam edecektir. Kapanan bir yol ya da sizi engelleyen bir durum olduğunda hep beraber sorunları çözmeye gayret göstereceğiz. Çok kolay para kazanma yolları varken, risk alarak üretimin tadına varmaya, birilerinin sizin elinizden ekmek yemesini sağlamaya yönelik büyük bir gayret sarf ediyorsunuz. İyi ki varsınız, iyi ki üretim yapıyor ve iyi ki istihdam sağlıyorsunuz” dedi.
Toplantının sonunda Vali Nayir, Başkan Altuğ ile SATSO üyelerine ve iş adamlarına çalışmalarında başarılar dilediğini de ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER