Vali Nayir 'SAÜ'19 Bilim, Kültür Sanat ve Spor Günleri' Etkinliğine Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ‘SAÜ’19 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri’ etkinlik programına katıldı.

Vali Nayir 'SAÜ'19 Bilim, Kültür Sanat ve Spor Günleri' Etkinliğine Katıldı

“Bizlere Emanetsiniz”
Şenlik havasında geçen etkinliklerde SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve akademisyenler ile birlikte ilk olarak gösteri gruplarını izleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Sizler İlimize emanet edilmiş, üniversitemize emanet edilmiş gençlerimizsiniz. Bu sorumluluğu her daim omuzumuzda taşıyoruz. Bu tür programlar, eğitiminizin güzel bir parçası olarak, sizlere yeni bilgi, yeni kültür örnekleri göstereceği için çok önemlidir.

“Burada Huzur İklimindesiniz”
1978 yılında başladığım üniversiteye hayatım 12 Eylül öncesinin karışık ortamında olduğundan dolayı, bu tür etkinliklerden çok fazla nasibimizi almadık. Anarşi ve terör ortamında eğitim-öğretimimizi tamamlamaya çalışmıştık. Sizler hamdolsun burada huzur ikliminde güzel bir programı gerçekleştiriyorsunuz. Bizler üniversitemizin kıymetini biliyoruz ve üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin İlimize katmış olduğu değerin de farkındayız. Burada farklı kültürlerin örneklerini görmek her zaman mümkün olmaz. Bu hafta dolayısıyla bu spor günleri, sanat günleri, bilim günleri vesilesi ile umarım sizlere yeni kapılar da açılacaktır. Hem kendi ülkenizi, kendi kültürünüzü tanıtma açısından bir fırsat elde edeceksiniz, hem de farklı kültürleri görme konusunda bu tür etkinliklerle hayatınıza güzel şeyler katacaksınız. 
Programa katkı sağlayan herkese, gösteri gruplarına ve öğrencilerimiz ile birlikte katılım gösterenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Milli Kıyafetleri Giydi”
Sakarya Üniversitesi tarafından organize edilen ve farklı birimler ile yabancı öğrenci topluluklarının katıldığı etkinlikte Helikopter Pistinde açılan stantları gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, yabancı öğrencilerin kendi ülkelerini tanıttıkları stantlarda milli kıyafetlerini de giydi.
Stantlardaki öğrenciler ve yetkililerle ile bir süre sohbet edip tanıtımlara dair bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, SAÜ’lü öğrenciler tarafından tasarlanan ve 2018 yılında ‘Shell Eco-Marathon’ yarışmasında Türkiye ikinciliğini kazanan enerji tasarruflu ‘Evrim’ isimli elektrikli aracı da yakından inceledi.
Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri adıyla düzenlenen etkinliğin hem üniversitemize hem de öğrencilerimize güzel bir kazanım olacağını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm öğrencilere başarılar diledikten sonra programdan ayrıldı.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER