Vali NAYİR’den Adapazarı ve Erenler İlçelerine Ziyaret

İlçe ziyaretleri kapsamında Adapazarı ve Erenler ilçelerine giden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakamlara iade-ziyarette bulunarak, İlçe İdare Şube Başkanları ile bir araya geldi.

Vali NAYİR’den Adapazarı ve Erenler İlçelerine Ziyaret

İlk olarak Adapazarı ilçesine geçerek Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya’yı ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeref Defterini imzaladıktan sonra İlçe İdare Şube Başkanları ile bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Şube Başkanlarının kendilerini tanıttığı toplantıda Vali Nayir, ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında kısa bir brifing aldı.
Daha sonra Erenler Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Salih Karabulut ile bir süre görüşen Vali Ahmet Hamdi Nayir, burada gerçekleştirilen toplantıda İlçe İdare Şube Müdürleri ile bir araya geldi. Erenler’deki çalışmalar hakkında bilgilendirilen Vali Nayir, toplantıya katılanlarla bir süre sohbet etti.

“EKİP RUHU İLE ÇALIŞACAĞIZ”
Her iki tanışma toplantısında İlçe İdare Şube Başkanlarına; ekip ruhu içerisinde çalışılması gereken bir zamanı yaşadıklarını ve bu yolda ilimiz için uğraş verip gayret gösteren her kesimin desteğini almanın da şart olduğunu ifade eden Vali Nayir, “Hem ilçelerimizi ve personelleri tanımak hem de Kaymakamlarımıza iade-i ziyaret gerçekleştirmek için buralardayız. Devletin üst yöneticileri Valiler olarak ildeki kamu hizmetlerini yürütme görevimiz var. Bizler bu görevi yürütürken bir tarafta Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, diğer tarafta da İl ve İlçe İdare Şube Başkanlarımız ile bir ekip halinde çalışmamız gerekiyor.

“YÖNETİŞİM KAVRAMI ÖN PLANA ÇIKIYOR”
Özellikle il ve ilçelerimizdeki tüm kurum ile kuruluşlarımızın birlik, beraberliğini muhafaza etmesi gerekmektedir. Sadece kurum ve kuruluşlarımız ile değil, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerimiz ile de işbirliği içerisinde olmalıyız. Günümüzde genel manada artık yönetimden daha ziyade yönetişim diye bir kavram var. Bugün yönetim birimleri içerisinde halkla birlikte karar vermek, muhataplarla birlikte konuyu değerlendirmek, uygulamayı da beraber yapmak şeklinde bir çözüm yolu mevcuttur. Eğer konu bir okul ise, okuldan istifade eden velileri de karar süreçlerine katmak, konu bir sağlık ise, sağlık hizmetlerinden istifade eden veya orada çalışanlar ile istişare edip karar vermek ve uygulamak da bizlerin görevidir. Sorunların çözümünde daha etkili, daha süratli olmanın yolu da buradan geçiyor.
Koordinasyonun da ön planda olduğu bu zamanda, başarılı olmak için bunu doğru bir şekilde yapabilmeliyiz. Her bir çalışma arkadaşımız önemli görevler ifa etmektedir. Her kurum ya da kuruluşta yöneticilik yapan ve çalışan herkesin görevi ayrı ayrı önemlidir. Biz hizmet zincirinin halkalarıyız. Herkes o zincirde sağlam halka olarak kalmalı ve buna da gayret etmelidir.

“MİLLETE HİZMET EDİYORUZ”
Bizim için en önemli görev, vatandaşlarımızın problemlerini çözmek olmalıdır. İnsan odaklı bir çalışma içerisinde olursak, vatandaşlarımız da bizlere büyük destek verecektir. Biz devletin temsilcileriyiz ama milletin hizmetindeyiz.
Ekibimizin birer parçası olan sizlerle aynı ortamı paylaşmanın mutluluğunu ileriki günlerde yine yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Adapazarı ve Erenler ilçelerinden sonra diğer ilçeleri de ziyaret edip tanışma toplantıları gerçekleştireceklerini belirten Vali Nayir, herkese görevlerinde başarılar da diledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER