Vali NAYİR’den Arifiye ilçesine ziyaret

Yoğun programlar içerisinde ilçe ziyaretleri gerçekleştirmeye devam eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, bugün de Arifiye Kaymakamlığını ziyaret ederek, İlçe İdare Şube Başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Vali NAYİR’den Arifiye ilçesine ziyaret

İlçede Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Arifiye Kaymakam Vekilliği görevinde bulunan Bekir Dınkırcı ile Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilçenin genel durumu ile hâlihazırda devam eden yatırımlara dair bilgiler de aldı.kocaali

“DEVLETİN GÜLEN YÜZÜ OLMALIYIZ”
İlçe İdare Şube Başkanları ile bir tanışma toplantısı gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkesin görevindeki başarı derecesini baz alarak kendisini de mutlu hissedecek şekilde çalışması gerektiğini ifade ederek, “Her şeyden önce devletin gülen yüzü olmaya çalışmalıyız. Vatandaşlarımız hangimizin kapısına gelirse gelsin, devletin soğukluğunu değil, güler yüzünü, samimiyetini hissederek gitmeli. Yapılacak iş o gün halledilemese bile, onun da gerekçesini söyleyebilmeliyiz. Vatandaşımız bizim kapımızdan onurlanmış olarak, güler yüzle çıktığı gibi dairelerimizde işi olan memurlarımız da geldiğinde, o kapıdan aynı şekilde çıkmalıdır.

“VATANDAŞ KAPIMIZDAN ONURLANARAK ÇIKMALI”
Eğer haklı talepleri içeren, haklı gerekçeleri olan işleri güzel bir şekilde yaparak evimize gidebilirsek, mutlu oluruz. Kapımızdan boş dönen, istediğini alamamış kişilerin mutsuzluğu da akşam evimize gittiğimizde bizi rahatsız etmelidir. Ayrıca kanunlara aykırı ya da haksızlığa mahal verecek bir talebi yerine getirmediğimiz zaman da mutluluk duymalıyız. Sorunlar var olduğu müddetçe, çözümün bulunmasını sağlayacak olan memur da, muhtar da, kaymakam da, vali de kıymetlidir.

“GÖREV YERİMİZDEKİ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMALIYIZ”
Bugün herkes konusundaki kuruluşlarla yardımlaşma ve işbirliği ile görevini daha ileriye götürmeye çalışmalıdır. Merkezi yönetim olarak bu işbirliği kurgusu bizim elimizde olmalıdır. Başarı il ve ilçemizdeki bütün dinamiklerin işbirliğinden geçer. Bunu sağladığımız zaman inanıyorum ki, görev yaptığımız her yerin hizmet kalitesini daha da arttırabiliriz” dedi.
İlçe yöneticileri ile bir süre sohbet ederek görevlerinde başarılar dileyen Vali Nayir, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Sakarya Valiliği Basın Şube

SIRADAKİ HABER