Vali Nayir’den Emniyet Müdürlüğüne Polis Haftası Ziyareti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası vesilesiyle İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Nayir’den Emniyet Müdürlüğüne Polis Haftası Ziyareti

Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Musa Çatal’ın da eşlik ettiği ziyarette İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve yetkililer tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra makama geçti.

Ziyaretten büyük onur duyduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, 10 Nisan 1845’ten beri görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan Polis teşkilatının, bugün de aynı inanç ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyetine, Şehitlerine ve halkına yakışır bir şekilde kendini geliştirerek, huzur ve güven kaynağı olmaya devam ettiğini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ve BAM Başsavcısı Musa Çatal, Emniyet teşkilatının hem yıl dönümlerini hem de Polis Haftasını kutladıklarını dile getirerek, adli konuda kendilerine büyük yardımları olan teşkilatın her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler.
174 yıllık bir tecrübe ve geçmişe sahip olan Emniyet teşkilatımızın yaptığı çalışmaların toplumun her kesimini ilgilendirdiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bizler hem mülki idare hem de Adliye yetkilileri olarak burada bulunmaktayız. Emniyet teşkilatımız hem mülki hem de adli anlamda görev yaptıkları için, her iki alanda da bizlerin en büyük yardımcılarıdır. Her iki görevi de başarıyla yerine getirip, ülkemizin, İlimizin huzuru ve güvenliği için her türlü gayreti gösteriyorlar. Huzurun ve güvenin temininin devamı için de, mutlaka her kesiminin desteğine de ihtiyaçları var” dedi.
İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm Emniyet teşkilatına görevlerinde başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER