Yarıyıl tatil başladı

2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Ferizli Belediye Başkan vekili Hakan Demirbaş,

Yarıyıl tatil başladı

“Temeli sağlam atılmış güçlü yarınlar ve nesiller için kullanabileceğimiz en güçlü silah eğitimdir. Bu bilinç içerisinde eğitime olan desteğimiz, önceliğimiz olmaya devam edecek” dedi.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrenciler, 2 haftalık tatile girmek için bugün karne sırasına girdi. İlimizde yaklaşık 212 bin öğrenci ile birlikte ilçemizde yaklaşık 5 bin öğrenci ara tatile girdi. Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanvekili Hakan Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz ve ilçe protokolü, Ferizli Değirmencik Rüveyde Güneş Okulu’nda düzenlenen törene katılarak öğrencilere karne verdi. 

“Eğitimde kalite artıyor”
Öğrencilerin ülkenin geleceği, istikbali ve en büyük zenginliği olduğunu vurgulayan Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Eğitim kalitesi ilçemizde gittikçe artıyor. Millet kütüphanemiz de 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın hizmetinde. Öğrencilerimiz bu hizmetten istifade ederek, kültür birikimi açısından kendilerini daha da geliştirebilirler. Bugün karnelerini alarak ara tatile başlayan öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza iyi tatiller diliyorum. Tatilde kitap okuyun ve spor yapın. Rabbim çocuklarımızı her türlü kötülüklerden korusun” şeklinde konuştu.

“Evlatlarımız aydınlık Türkiye’nin geleceğidir”
Öğrencilere karne veren ve sevinçlerine ortak olan Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise “Bugün bu sıralarda oturan öğrencilerimiz yarınlarımıza yön verecekler. Her türlü bilgi birikim ve donanımıyla çağın gereksinimlerine uygun şekilde yetişen evlatlarımız aydınlık Türkiye’nin geleceğidir. Özellikle eğitim öğretim kalitesinin artması ve fiziki ortamların iyileştirilmesi, yeni okul binalarının yapılması eğitim standartlarını en üst seviyeye ulaştırmıştır. Bu sıralarda eğitim öğretim gören evlatlarımız yarın ülkenin dört bir yanında görev alacaklar ve ülkemizi yönetecekler” dedi. 

“Tatil günleri”
İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi başlayacak. İkinci dönem ara tatili 6-10 Nisan'da yapılacak. 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran Cuma tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER