Yedinci Sanat Serdivan’da

Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen Serdivan Açık Hava Etkinlikleri başladı.

Yedinci Sanat Serdivan’da

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada etkinliklerin pandemi şartlarına uygun olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

İslam’da Aile, Aile ve Çocuk Psikolojisi’nden Görsel Kültür ve Fotoğraf’a, Film-Kritik’ten Türk Müziği Meşki’ne, Ebru Sanatı’ndan Seramik Obje Tasarımı’na kadar birçok programın yer aldığı Serdivan Açık Hava Etkinlikleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 

Film-Kritik Programında İzleyici ile Yönetmen Buluşuyor
Her hafta farklı bir yönetmenin kendi filmiyle konuk olacağı Film-Kritik derslerinde, katılımcılarla birlikte film gösteriminin gerçekleştirileceği ve ardından kritiğinin yapılacağı belirtildi.
Yönetmen Görkem Yeltan ile Film-Kritik dersinde Bağcık filminin gösteriminin ardından bir söyleşi gerçekleştirildi. Katılımcıların soruları, eleştirileri ve filme dair yorumları ile eşlik ettiği programa ilgi büyük oldu.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 17 Ağustos Salı “Rüya” film gösterimi ve Yönetmen Derviş Zaim ile söyleşi ve 24 Ağustos Salı “Dört Köşeli Üçgen” film gösterimi ve Yönetmen Mehmet Güreli ile Senarist Görkem Yeltan ile söyleşi yapılacak olan Film-Kritik dersinin gerçekleştirileceği ifade edildi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER