Yeni Başkan Basın Mensuplarına Projelerini Anlattı

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yıldırım Çakmak Serdivanda bir restaurantta düzenlediği basın toplantısında projelerini  basın mensuplarına anlattı.

Yeni Başkan Basın Mensuplarına Projelerini Anlattı

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına seçilen Yıldırım Çakmak yaptığı basın toplantısında projelerini açıkladı.
HABER-ASLI ÇAM
Çakmak yaptığı açıklamada şunları söyledi,2018-2020 yılları arasında SVHO Yönetimi olarak pek çok projeye imza atmayı , Mesleğimizle ilgili olarak farkındalık yaratmayı amaç edinen bir anlayışla yönetime talip olduk  ve Eylül ayı sonunda yapılan seçim sonrası üyelerimizin göstermiş olduğu teveccüh ile yönetimimiz ve bizimle beraber olan bütün oda organlarımız eksiksiz olarak onay almıştır. Bunun neticesinde kısa bir sürede görevimize başladık , yönetimdeki ve Haysiyet Üyelerimiz arasındaki görev dağılımını tamamladık. Bu fedakarlık isteyen süreçte elimizden gelenin fazlasını yapmak için hazırız.
Mesleğimizle ilgili süreçlerin yanında biz Veteriner Hekimlerin hayvan sağlığı ve tedavisi gibi konular dışında özellikle asil görevlerimizden biri olan insan sağlığını koruma görevimizi de yerine getirirken siz sevgili mensuplarımızla dirsek temasında olmamız gerekliliğini , toplumun bilinçlendirilmesinde , aydınlatılmasında daha anlaşılır ve uygulanabilir yolların belirlenmesi gibi konularda , siz emekçi arkadaşlarımızdan da destek almamız gerektiğini biliyor ve bundan dolayı sizlere tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Yeni SVHO Yönetimi olarak şeffaf , ulaşılabilir, eleştiri ve önerilere açık olmak istiyoruz. Mesleki etik ve deantolojiye bağlı kalarak ceza değil çözüm odaklı sonuç arayan bir yönetim olmak niyetindeyiz.

Sosyal sorumluluk projeleri üreten ve alanı ile ilgili olan farklı sosyal sorumluluk projelerine katılan , her yaştaki eğitim gören çocuk ve gençlerimize temas edebilen , onlara hayvan ve doğa sevgisini aşılayan bu amaçla okullarımızla birlikte hareket eden bir yönetim olmak istiyoruz.
 İnsan sağlığını korumakta önemli görev ve sorumluluk alan bir meslek örgütü olarak mesleğimizde farkındalık  oluşturmak , insan sağlığını ilgilendiren her durumda hiçbir kurum ve kuruluşun etkisinde kalmadan doğru bildiğimizi doğru paylaşmaktan kaçınmayan bir yönetim anlayışı içindeyiz.
250 den fazla zoonoz hastalıkla uğraşan , yaz-kış , gece- gündüz demeden hayvan sağlığı, hayvan refahı, hayvan ıslahı ve neticesinde toplum sağlığını düşünen , bu uğurda her türlü riskli ortamlarda, elverişsiz koşullarda görevini yapan biz Veteriner Hekimlerin yıpranma paylarının verilmediği ülkemizde sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmak için vazgeçilmez bir meslek grubu olduğumuz unutulmamalıdır ki, biz bunu bulunduğu her ortamda anlatan yönetim olacağız.
 Ülkemiz ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının sorunları ve çözümleri için çalışmalar yapmak ve bu bilgilerimizi sizlerle ve ilgili kurumlarla paylaşmaktan , Ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına yardımcı olmaktan başka bir amacı olmayan bir yönetim olmak istiyoruzdedi.
Toplam 235000 dönüm tarım arazisi olan,170000 adet büyükbaş ,70000  adet küçükbaş  Ülke üretiminin yaklaşık % 15 gibi bir paya sahip etçi kanatlı yetiştiriciliğinde söz sahibi olan bölgemizin gelişmesinde ve desteklenmesinde üzerimize düşen her alanda faaliyette bulunmaktan çekinmeyeceğiz dedi.
Toplantıya Basın mensuplarının yanında Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı  yönetim kurulu üyeleri, Bekir Taşdemir, Volkan Toker, Hakkı İskender katıldı.

Aslı ÇAM

SIRADAKİ HABER