Yolun açık olsun Necmi Akman

Kocaali’de dört yıl süren kaymakamlık görevinin ardından 2011 yılı kaymakam atamaları sonuçlarına göre Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi kaymakamlığına atanan Kocaali Kaymakamı Necmi Akman için veda yemeği düzenlendi.

Yolun açık olsun Necmi Akman
Kocaali Antik Maden Deresi Turistik Tesisleri’nde düzenlenen yemekte Akman’ı sevenleri yalnız bırakmadı.

Sevenleri yalnız bırakmadı
2007 yılı kaymakam atamalarına göre Kocaali Kaymakamlığı görevine 19.10.2007 tarihinde başlayan ve 2011 yılı kaymakam atamalarına göre Çanakkale Ayvacık Kaymakamlığı görevine atanan Necmi Akman için geçtiğimiz Cuma akşamı veda yemeği düzenlendi. Kocaali Antik Maden Deresi Turistik Tesisleri’nde düzenlenen yemekte kaymakamlık personelinden, yerel idarecilere, emniyet ve jandarma teşkilatı üyelerinden köy ve mahalle muhtarlarına, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden ilçe esnaflarına kadar yaklaşık 150 davetli Akman’ı bu özel gününde yalnız bırakmadı.

İlk konuşmayı Oruç yaptı
Programın ilk konuşmasını yapan Kocaali İlçe Hastanesi Müdürü Yahya Oruç Necmi Akman’ın Kocaali’nin geleceği için önemli girişimlerde bulunduğunu ve bundan sonra yapılacak her çalışmanın Akman’ın hazırlamış olduğu temel üzerine kurulacağını vurguladı. Kamu personeli olarak kendisi ile aynı çatı altında bulunmuş olmanın mutluluk verici olduğunu da belirten Oruç, ilçeden ayrılıyor olmasının üzüntü verici olduğunu ifade ederek hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Hizmetlerinden herkes faydalanıyor
Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Sarı ise Kocaali Kaymakamı Necmi Akman’ın ilçeye çok sayıda yeni hizmet kazandırdığını vurguladı. Sarı “Kendisinin öncülüğünde başlatılan ve günümüzde işler halde bulunan çok sayıda hizmet, ilçe merkezimizden en uzak köyünde oturan vatandaşımıza kadar ulaşmaktadır. Bu sebeple kendisinin kazandırdığı hizmetlerden ilçede yaşayan herkes faydalanmaktadır. İlçemize katkılarından dolayı teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Kendisinin emeği var
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise Kocaali Kaymakamı Necmi Akman’ın belediyenin aşamadığı her konuda destek olduğunu ve öncülük yaptığını vurguladı Acar “Yaklaşık 2 buçuk yıldır yürüttüğümüz belediye başkanlığı süresince ihtiyaç duyduğumuz her konuda desteklerini vermiş ve birçok sıkıntımızı aşmamızda yardımcı olmuştur. Bu sebeple ilçemize belediye adına yaptığımız hizmetlerde de kendisinin emeği bulunmaktadır. Belediyemiz ve ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Duygulu anlar yaşandı
Son olarak davetlilere hitaben veda konuşması gerçekleştiren Kocaali Kaymakamı Necmi Akman, ilçeye kazandırılan hizmetlerin kendisi dışındaki tüm idarecilere ait olduğunu kazandırılamayan ve tamamlanamayan hizmetlerin ise sorumlusunun ise kendisi olduğunu vurguladı. Yaklaşık 5 dakika konuşan Akman konuşması süresince zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Kaymakamlık personelinden köy ve mahalle muhtarlarına, sıradan vatandaşından eşi ve çocuklarına kadar herkesin kendisi üzerinde hakkı bulunduğunu belirten Akman, ilçeden ayrılmasının üzüntü verici olduğunu söylerken konuşmasına bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Çanakkale’de kardeşiniz var
Akman konuşmasında “Görev yeri değişimleri kamu personelleri için çok zordur. Özellikle bir ilçede uzun süre görev yapan personeller ayrılmakta zorluk yaşarlar. Dört yıl süren görevimin ardından bende şu anda aynı zorluğu yaşıyorum. Bu süreçte istemeyerek de olsa sıkıntısını çözemediğimiz ya da kalbini kırdığımız arkadaşlarımız olmuştur. Şahsım adına tüm haklarımı helal ediyor ve sizlerden de hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Görevim süresince, tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte üzerimize düşen vazifeyi layığı ile yerine getirmeye çalıştık ancak ilçeye yapılan tüm hizmetlerin sizlerin eseri olduğunu, buna karşılık, gelmeyen veya yarım kalan tüm hizmetlerin, yaşanan tüm sıkıntıların sorumluluğunun şahsıma ait olduğunu bilmenizi istiyorum. Artık sizlerin Çanakkale’de de bir kapısı, bir ağabeyi ve bir kardeşi var, oradaki görevimde de sizleri yanımda görmek istiyorum” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 00:58
SIRADAKİ HABER