Hayaller ve gerçekler

Sezonun ilk yarısında 9 maçlık bir seri yakalayan ve 27 puanla devre arasına giren Sakaryaspor’da ikinci yarı kötü başladı. Ergene Velimeşe karşısında 5-0’lık hezimeti şüphesiz kimse beklemiyordu.

Devre arası kampı Sakaryaspor’da iyi geçmemiş. Özellikle yönetim transferler konusunda sınıfta kaldı. Teknik Direktör Şaban Yıldırım takımdaki eksik bölgelerin hasar tespitinde sınıfta kaldı.

Sakaryaspor’un ilk yarıda en sıkıntı yaşadığı alan orta sahaydı. Hem orta sahanın merkezi hem de kanatlarda yaşanan sorun Sakaryaspor’a iyi bir futbol oynatmıyordu.

Sahadaki sorunlar bilinmesine rağmen oyun kalitesini yükseltecek transferler yapılmadı. Daha önce 3-4 transfer yapacağız diyen yönetim Ergene Velimeşe maçında alınan kötü sonucun ardından transfer politikasını değiştirdi. 5-0’lık maçın ardından Sakaryaspor, Sinan Özkan, Hamza Özdemir ve Alper Tursun’u kadrosuna kattı. Devamı yolda… Daha stoper yok, sol kanat yok. 10 numara yok… En az 3 transfer daha yapılacak!

Yönetimin ilginç bir transfer anlayışı var. Evet yönetimde para yok. Fakat para olmamasına rağmen önce kalitesi yüksek isimlerle temasa geçiliyor, ardından alakasız isimler alınıyor. Yani hayaller Beykan Şimşek, Özgür Can Özcan, gerçekler Rıdvan Bingöl, Alper Tursun, Azad Filiz!

Sakaryaspor’a fayda sağlayacak transferlerin yapıldığını düşünmüyorum. İnşallah ben yanılırım. İşimiz zor. Kritik bir lig süreci bizleri bekliyor…

YORUM EKLE