Her zaman şans yanımızda olacak mı?

Sakaryaspor ligde üst üste aldığı galibiyetler ile iyi bir seri yakaladı. Sonuç alma anlamında Sakaryaspor’da işler yolunda gidiyor. Fakat oynanan futbol kimseyi tatmin etmezken şampiyonluk yolunda umut vermiyor.

Son dört maça baktığımızda Niğde, Karabük ve Eyüpspor karşılaşmalarında futbol şansı faktörü Sakaryaspor’un yanındaydı. Kötü oynanan maçı kazanmak önemli bir meziyettir. Bunu her takım yapamıyor. İnişli-çıkışlı süreçler illaki olacaktır. Ancak şans faktörü her zaman Sakaryaspor’un yanında olacak mı?

Kötü oynayıp kazandığımız maçlardan çıkarılması gereken önemli dersler var. Özellikle Sakaryaspor’un son maçlarda rakip takımlara ciddi pozisyonlar veriyor. Bir maçta rakibe 4-5 net pozisyon veriyorsak o takımda büyük arıza var demektir. Ve bu durum teknik heyet tarafından düzeltilmezse Sakaryaspor’u iyi günler beklemiyor. Ayrıca Teknik Direktör suat Kaya2nın orta sahada artık doğru ikiliyi bulması şart!

Lig’de kalan son dört maç zirve yarışında büyük önem taşıyor. 4 maçın 3’ünü deplasmanda oynayacağız. Ve nitekim 4 maçtan alınacak sonuç Sakaryaspor’un zirve yarışındaki kaderini belirlemiş olacak. Sakaryaspor’un normal şartlarda şu an kaybetme gibi bir lüksü yok. O açıdan hedef 4’te 4…

4’te 4 yapacak kapasiteye sahip miyiz? Derseniz; Oynanan futbola bakıldığında işimiz kolay değil. Ancak biraz vites yükselttiğimizde Sakaryaspor final niteliği taşıyan maçlardan istediği sonucu alabilir.

4 maçlık zorlu fikstür Bodrumspor maçıyla başlayacak. Bodrumspor’un, Eyüpspor’dan pek farkı yok. Zirve yarışında bizim rakibimiz değiller. Deplasmanda Bodrum maçını kazanırsak, Kastamonu maçının havası değişecektir.

İstediğimiz oyunu sahaya yansıttığımız takdirde bodrum deplasmanın bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

YORUM EKLE