Kriz Ortamında İşletme Yönetimi SATSO’da Anlatıldı 

SATSO üyelerine yönelik TOBB ETÜ-SEM işbirliğiyle “Kriz Ortamında İşletme Yönetimi” konulu online eğitim gerçekleştirildi. 

Kriz Ortamında İşletme Yönetimi SATSO’da Anlatıldı 

Prof. Dr. Ramazan Aktaş moderatörlüğü ve sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde kriz, kriz türleri, işletmeler üzerinde etkileri ve krizi yönetmek gibi ayrıntılı birçok konuda SATSO üyelerine bilgiler aktarıldı.

Prof. Dr. Aktaş şunlara değindi: “Kriz, ekonominin temel yapı taşları üzerinde kabul edilebilir seviyelerin ötesinde yaşanan şiddetli fiyat dalgalanmalarına verilen addır. Sadece ekonomik olarak bahsetsek de buna neden olan dış etmenler oldukça çeşitli ve karmaşıktır. Bankacılık sektörü ekonomiyi gösterir. Geçmişte bankaların sıkıntıda olduğuna ve battığına şahit olduk. Bu durum aslında ekonomik gidişatı göstermektedir. Fiyat istikrarı ve güven ortamını sağlamak için önlem olarak; üretim teşvik edilmeli, katma değerli üretim modelleri geliştirilmeli, gençlere nitelikli eğitim ve iş imkanı verilmeli, sanayinin gelişimine paralel tarıma da önem verilmelidir. Kendi markalarımızı yaratıp rekabetçi olmalıyız. Çıkış yolu bunlar ve benzer modellerdir.” dedi.

Krizlerin aşılmasında örneklerle devam eden eğitim soru-cevap bölümünün ardından noktalandı. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER