Müsiad Sakarya Geyve’ye kurulacak gıda ihtisas OSB’nin destekçisi olacak

Geyve Belediyesi Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Seyir Tepesinde düzenlenen MÜSİAD Sakarya Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını Genişletilmiş olarak Sektör Kurulu Başkanları ve Komisyon Başkanlarıyla birlikte gerçekleştirerek Geyve’deki Üyeleriyle buluştu ve ardından bir dizi ziyaret yaptı. 

Müsiad Sakarya Geyve’ye kurulacak gıda ihtisas OSB’nin destekçisi olacak

MÜSİAD Üyesi Erdal Gökbayrak ve Genç MÜSİAD Başkan Yardımcısı Burak Kaan Erbir ev sahipliği yaptığı toplantıya, Geyve Kaymakamı Murat Güven, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, APEK Başkanı Sabahattin Karasakal, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sektör Kurulu ve Komisyon Başkanları ve Geyve’deki üyeleri katıldı.

‘’Geyve’de olmaktan çok mutluyuz’’

Ziyarette söz alan Başkan Filizfidanoğlu; “Öncelikle misafirperverliğiniz için şahsım ve değerli Yönetim Kurulu ve Sektör Kurulları Başkanlarımız adına teşekkür ederim. Kendimizi tanıtacak olursak biz MÜSİAD Sakarya olarak 215 Üyemiz ve 101 Genç MÜSİAD üyemizle birlikte 316 kişilik bir aile ile Sakarya  ve Türkiye Ekonomisine katkı sağlayan ekonomi tabanlı bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bugün burda sizlerle buluşarak dostluklarımızı ve işbirliklerimizi arttırma gayretindeyiz. Geyve ilçesinde 550 dönüm alanda kurulacak ve ilk etapta 3 bin kişiye istihdam oluşturacak olan Gıda İhtisas OSB’sinin bölgede üretilen meyve ve sebze üretildiği yerde işlenerek ülke pazarı sunulacak olan yatırımın her zaman destekçisi olmaya hazırız.” dedi.

Söz alan Geyve Kaymakamı Murat Güven yaptığı konuşmada, Geyve’de görev yapmaktan mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi.

BELEDİYE YÖNETMEK, ESNAFLIK YAPMAK GİBİDİR.

Belediye başkanı Murat Kaya Geyve’yi tanıtan konuşmasında özetle şunları söyledi: Kıymetli misafirler, Türkiye’de ve dünyada ayvanın başkenti olan Geyve’mize hoş geldiniz. Öncelikle şunu belirteyim ki belediye yönetmek esnaflık yapmak gibidir. Dürüst ve güvenilir esnaf anlayışıyla yürümektir. Ben esnaflıktan geldiğim için bu işin altından kalkabilmenin gururunu yaşıyorum. Geyve meyvecilik ve sebzecilikte en bereketli topraklara sahip bir ilçedir. 65 köyden 40 tanesi geçimini tarımla sağlar. Bu köylere sulama göletleri yaptık. Sadece bayanların çalıştığı üç tane yöresel ürünlerin satıldığı dinlenme tesisleri oluşturduk. Tüm ülkeye yapılan güzel hizmetler gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde; milletvekilimiz Sayın Şaban Dişli'nın ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'nin destekleriyle Geyve’ye güzel hizmetler yaptık. Sakarya'mızın güzide iş adamları Geyve'nin ekonomisine katkı sağlayacak, bacasız ve atıksız iş yeri açmak isterseniz, bizler size her konuda yardımcı oluruz. Bu organizeyi düzenleyen Erdal Gökbayrak arkadaşıma ve davetimize icap eden sizlere teşekkür eder, iş hayatınızda başarılar dilerim.

Toplantının ardından Geyve Kaymakamı Murat Güven’i ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamlarında iadeyi ziyaret yapan MÜSİAD Heyeti, geliştirebilecek işbirlikleri hakkında istişarelerde bulunarak hediyeler taktim etti.

Ardından Geyve’deki üyelerini de ziyaret eden MÜSİAD Heyeti, Genç MÜSİAD Başkan Yardımcısı Burak Kaan Erbir’in aile şirketi olan ERBİR Av Bayii, MÜSİAD Üyesi Kazımoğulları Yapı Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Gökbayrak’ı ve MÜSİAD Üyesi Doruk Tarım Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Bayıl’ı iş yerlerinde ziyaret ederek işlerinde bereket diledi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER