NN Hayat ve Emeklilik 4. kez ‘En İyi İşveren’ oldu

Önce Sen’ mottosuyla çalışanlarına ve müşterilerine daima aynı özeni gösteren

NN Hayat ve Emeklilik 4. kez ‘En İyi İşveren’ oldu

NN Hayat ve Emeklilik, Top Employer Enstitüsü tarafından bu yıl üst üste dördüncü kez En İyi İşveren sertifikasını almaya hak kazandı.

Dünyanın en köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, insan kaynakları alanındaki öncü çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Beş kıtada 119 ülkede 1600'den fazla üst düzey işveren tarafından onaylanan dünyaca ünlü saygın kuruluşlardan Top Employer / En İyi İşveren sertifikası, bu yıl da NN Hayat ve Emeklilik’in oldu. 600 kişiyi kapsayan ve 100 soru üzerinden analiz yapılarak neticeye varılan küresel sertifika programında NN Hayat ve Emeklilik, üst üste 4. kez En İyi İşveren olmaya hak kazandı.

‘İyi ki’ ve ‘Orada olmalıyım’ dedirtecek çalışma ortamı
Türkiye’de ve Avrupa’da 225 şirket arasından ‘Top Employer’ yani ‘En İyi İşveren’ seçilmenin gurur verici olduğu belirten NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hong-Wha Ling, “Bu ödülü bu yıl dördüncü defa kazanırken bizi motive eden, “Önce Sen” düşüncesi idi. Bu düşünceyle tüm NN Hayat ve Emeklilik çalışanlarını odağımıza aldık ve onların ‘İyi ki’, potansiyel çalışanlarımızın ise ‘Orada olmalıyım’ diyeceği bir çalışma ortamı sağlamayı amaçladık.” dedi.

‘Çalışanlarımızın hayallerini ve tutkularını destekliyoruz’
Hong-Wha Ling, en iyi işveren ödülünü getiren uygulamalar hakkında şunları söyledi: “Evden çalışma ve esnek çalışma saatleri ile zamanı değil, üretilen işi yönetmeyi amaçlıyoruz. ‘Çevik’ çalışma mantığımız ve rotasyon fırsatları ile çalışanlarımıza ilgilendikleri her alanda deneyim edinme fırsatı sunuyoruz. Diyaloğu ve açık iletişimi ön plana alırken, kalıplaşmış hiyerarşik anlayışlardan uzak bir yaklaşımla çalışanlarımızın fikirlerini ifade edebilmelerinin önünü açıyoruz. Global bakış açımız ve sunduğumuz uluslararası iş fırsatları, çalışanlarımızın hayallerini ve tutkularını destekliyor. Biz de bunu her zaman önceliğimiz olarak görüyoruz. Biz bu yola çıkarken, ‘Önce Sen’ dedik. Bundan sonra da öyle demeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, biz ‘sen’ varsan varız. Seninle başarır, seninle çoğalırız. Daha yeniye, iyiye yolculuğumuz, ‘seninle’ devam ediyor.”

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında:
NN Hayat ve Emeklilik, 18 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya'da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir finansal hizmetler şirketi olan NN Group'un bir parçasıdır. Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 17 milyon müşteriye sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group, Nationale - Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA'yı içermektedir. NN Group, Euronext Amsterdam'da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER