Sakarya Üniversitesi ve Kolin-Kalyon' dan Eğitimde İş Birliği Protokolü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Kolin-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Ticari İşletmesi arasında Eğitim İş Birliği Protokolü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Proje Koordinatörü İnşaat Mühendisi Gültekin Çapkan tarafından imzalandı.

Sakarya Üniversitesi ve Kolin-Kalyon' dan Eğitimde İş Birliği Protokolü

Protokol kapsamında, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kolin-Kalyon ortak girişiminin yüklenicisi olduğu "Kuzey Marmara Doğal gaz Depolama Sahası" alanında staj, mühendislik tasarımı ve bitirme çalışması yapabilecek.

"Enerjide Millileşmeye" destek vermek amacıyla imzalanan protokol ile yükseköğretimde bir ilke imza atılarak doğal gaz işletme yapıları için uzman inşaat mühendislerinin yetiştirilmesi sağlanması hedefleniyor.

Görüşmeler esnasında Proje Koordinatörü Gültekin Çapkan, sektörün bu konuda yetişmiş mühendise olan ihtiyacından bahsederek böyle bir iş birliğinin enerjide yerlileşmeye büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut,  imzalanan protokol ile Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiğinin altını çizerek, sektörün yetişmiş mühendis ihtiyacını Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün karşılayacak olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emrah Doğan, protokolün hayırlı olmasını dileyip bu alanda ilk olmanın gururuyla en kısa zamanda protokolün meyvelerini vermesini sabırsızlıkla beklediğini belirtti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER