SATSO 4. Meslek Komitesinden Kocaeli Ticaret Odası ile Ortak Toplantı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Tarım ve Hayvancılık sektörü temsilcisi 4. Meslek Komitesi, Kocaeli Ticaret Odası bünyesinde aynı sektörü temsil eden 4. Meslek Komitesi ile ortak istişare toplantısı gerçekleştirdi.

SATSO 4. Meslek Komitesinden Kocaeli Ticaret Odası ile Ortak Toplantı

SATSO Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıya 4. Meslek Komitesi Başkanı Beşir Özmert öncülüğünde komite üyeleri ve KOTO 4. Meslek Komitesi Üyeleri iştirak ettiler. 

Toplantıda birbirine komşu her iki ilde de tarım ve hayvancılığın gelişimi, ticareti, yeni yatırımlar konusunda yapılması gerekenler gibi birçok konuda istişareler yapıldı ve işbirliğinin güçlenmesi adına toplantıların sık sık yapılması vurgulandı.

4. Meslek Komitesi Başkanı Beşir Özmert, “KOTO 4. Meslek Komitesi Üyelerini odamızda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Birbirine komşu olan Sakarya ve Kocaeli’nin tarım ve hayvancılıktaki potansiyelini daha yukarıya çıkarmak adına verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Her iki ilin de nüfusu yoğun ve başta kendi kendine yetecek tarımsal/hayvansal üretimi hedefliyor. Bizler de bu doğrultuda iki odanın sektör temsilcileri olarak sektörümüzün gelişimi, ticaretimizin ve üretimimizin artması adına ne gibi iş birliği çalışmaları yapılabilir gibi konuları istişare ettik. Verimli kararlar aldık. En yakın zamanda yeniden bir araya gelmeyi ve bu toplantıları sık sık gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Katılımları ve katkıları için KOTO 4. Meslek Komitesine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KOTO 4. Meslek Komitesi de SATSO bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek sektörün gelişimi adına tüm çalışmalarda sorumluluk alarak iş birliğini geliştirerek tarım ve hayvancılık sektörünü daha da ileriye taşımak istediklerini vurguladılar. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER