SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Üretici Kadın Kooperatifleri ile Bir Araya Geldi 

SATSO bünyesinde çalışmalar yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, ilimizde faaliyet gösteren üretici kadın kooperatifleri ile bir araya geldi.

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Üretici Kadın Kooperatifleri ile Bir Araya Geldi 

SATSO Hizmet Binasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, KGK İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı, ile icra komitesi üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Adapazarı Kadın Girişimi, Söğütlü Kadın Girişimi, Kalayık Kadın Girişimi, Sakarya Birlik Kadın Girişimi, Sakarya Kozan Hanımeli Kadın Girişimi, Geyve Ayva Çiçeği Kadın Girişimi, Karapürçek Kadın Girişimi üretim ve işletme kooperatiflerinin yetkilileri iştirak ettiler.

Toplantıda kooperatiflerin durumu, geliştirilmesi gereken yönleri, üretim yapma aşamasında ihtiyaçları ve ar-ge çalışmaları gibi konularda istişare edildi. 

KGK İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, “2021 yılı kurulumuz öncülüğünde kadın kooperatifleşmesine yönelik oldukça verimli geçti. Kooperatif kurulumlarına öncü olduk ve var olan kooperatiflerimizin de kendilerini geliştirmeleri adına sertifikalı eğitimler organize ettik. Kooperatiflerimizin çoğu üretim anlamında kendilerini oldukça geliştirmiş durumdalar. Geleneksel, yöresel, coğrafi işaretli birçok ürünü üretiyorlar ve kendileri de ar-ge ile yeni ürünler geliştiriyorlar. Bu toplantımızda da kooperatiflerimizin ihtiyaçlarını, taleplerini, yeni geliştirdikleri ürünlerini ve daha birçok konuda istişare etmeyi planlıyoruz. Verimli olacağını düşünüyorum.” dedi.

Başkan Dirim’in ardından istişare bölümüne geçilen toplantıda her kooperatif üyesi sırasıyla söz alarak çalışmaları, öneri ve görüşlerini dile getirdiler. Özellikle üretim binası, sistemli satış, resmi yetkiler ve kalite belgeleri, teşvikler hakkında istişareler yapıldı. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER