Türk Kuru üzüm sektörünün duayen isimlerinden Erdinç Kapkaç vefat etti

Türkiye’de kuru üzüm ihracatı alanında en donanımlı isimlerden biri olan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Kapkaç (84) vefat etti. 

Türk Kuru üzüm sektörünün duayen isimlerinden Erdinç Kapkaç vefat etti

1959 yılında Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde raportör yardımcısı olarak iş hayatına atılan 1986 – 2015 yılları arasında Pagmat Pamuk Tekstil Gıda San. Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Erdinç Kapkaç, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde 2001-2003 dönemindeki Yönetim Kurulu Başkanlığı dahil olmak üzere 1993-2010 yılları arasında görev aldı. Kapkaç, 1999-2001 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu üyeliği görevinde de bulundu.

Erdinç Kapkaç’ın Türk kuru meyve sektörüne büyük hizmetleri olduğunu belirten Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, “Erdinç Kapkaç, kuru meyve sektörüne verdiği hizmetlerin yanında pozitif yönü, şiir sevgisi ve hayat enerjisiyle hepimize örnek olmuş bir büyüğümüzdü. Kuru meyve sektörüne bir ömür hizmet veren Erdinç Kapkaç’a 2018 yılında vefa gecesi düzenlemiştik. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın” diye konuştu. 

Erdinç Kapkaç'ın cenazesi, 9 Temmuz 2020 Perşembe günü öğle namazını müteakip Alsancak Hocazade Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Karşıyaka Doğançay Mezarlığı'na defnedilecektir.

Fotoaltı: Erdinç Kapkaç, Ege İhracatçı Birlikleri İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde firması adına ödülünü, dönemin Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Eli Alharal’dan almıştı.

Fotoaltı2: Türkiye Kuru Meyve Sektör Kurulu Başkanı Osman Öz, 2018 yılında Erdinç Kapkaç’a kuru meyve sektörüne bir ömür hizmet ödülünü takdim etmişti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER