Unice Multibrand Türkiye, 300 bin girişimciye ulaşarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyor

Doğrudan satış sektörü, dünyada pek çok sektörü olumsuz etkileyen pandemi döneminde ivme kazandı ve binlerce kişiye iş imkânı sağladı.

Unice Multibrand Türkiye, 300 bin girişimciye ulaşarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyor

Bir ilk olan “multi brand” sistemiyle Türkiye pazarına kısa bir süre önce giriş yapan Unice Multibrand Türkiye de ilk etapta yola 10 bin girişimciyle çıktı, 2021 yılında bu sayıyı 300 bin kişiye ulaştırmak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. 
Doğrudan satış sektörü ciddi bir büyüme gösteriyor
Doğrudan satışı “çok katlı pazarlama” sistemiyle gerçekleştiren, ürünleri arada aracı olmadan tüketicilerle buluşturan Unice Multibrand Türkiye’nin Ortağı ve Genel Müdürü Gökhan Kara, pandemi döneminde birçok kişinin bağımsız girişimci olarak sektöre girmesiyle, Mart-Temmuz 2020 tarihleri arasında ciro bazlı olarak 2019 yılına göre %85 büyüme gerçekleştiğine, sektördeki kişisel bakım kategorisinin ise %59 büyüdüğüne dikkat çekiyor. 
Türkiye doğrudan satış sektörünün 2020 yılını 3 milyar TL’lik büyüklükle kapatacağını söyleyen Gökhan Kara, “Pandemi döneminden etkilenmeyen doğrudan satış sektörü hem dünyada hem Türkiye’de ciddi bir büyüme gösteriyor. Türkiye’de %15-20 arasında bir büyüme daha olacağını öngörüyoruz. Biz de bu büyümeden pay almak, Türkiye ekonomisine ve istihdama katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda 10 bin olan girişimci sayımızı 2021 yılının sonunda 300 bine, sonraki yıllarda ise 2 milyona çıkaracağız” açıklamasında bulunuyor. 

Aylık ve toplu kazanç elde etme imkânı sunuyora
Gökhan Kara, girişimcilere sundukları kazanç planıyla ilgili olarak da şu bilgileri veriyor: “Çok katlı pazarlamanın en önemli unsurlarından olan ve ürünlerin tüketiciye ulaşmasında kilit rol oynayan girişimcilerimize yepyeni bir şekilde sermaye gerektirmeyen bir gelir modeli sunuyoruz. Sistemimizde farklı seviyelerde farklı kazanç sistemleri var. Girişimcilerimiz ürünlerimizi satarak ciddi bir kazanç elde edebilirler. Katalog fiyatları üzerinden %43’lük bir satış kârıyla işlerine başlıyorlar. Ekip kurup satış ağlarını genişletmek isterlerse ek olarak ekip satışlarından %21’e kadar prim almaya hak kazanıyorlar. Ayrıca 150 TL ile 300 bin TL arasında tek seferlik prim hakkı sunuyoruz, bu şekilde toplu kazanç elde etme şansı yakalıyorlar. Benzersiz ve kazandıran bir sistem getirerek çok katlı satış sektörüne değer katmaya devam edeceğiz.” 
Kişisel bakımdan ev bakımına yüzlerce ürün
Ukrayna’da 2017 yılında kurulan Unice Multibrand’in “know how”ından yararlanarak çalışmalarını sürdüren Unice Multibrand Türkiye; Unice, Akten Kozmetik ve Fon Kozmetik markalarının yanı sıra kalite sertifikalarına sahip 23 farklı markanın ürününü satışa sunuyor. Unice Multibrand Türkiye kataloglarında renkli kozmetikten cilt ve saç bakıma, parfümden sağlıklı yaşam ve ev bakıma kadar uzanan geniş bir yelpazede “doğal, kaliteli, teknolojik, insana ve doğaya saygılı” yüzlerce ürün yer alıyor.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER