Yapı profesyonelleri öğrencilerle buluştu

SUBÜ Proje İnovasyon Topluluğu tarafından ulusal ve uluslararası çapta yapı profesyonellerini ve teknoloji şirketlerinin yöneticilerini iki gün boyunca öğrencilerle buluşturan ‘Teknoloji ve İnşaat Günleri’ programı düzenlendi.

Yapı profesyonelleri öğrencilerle buluştu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Proje İnovasyon Topluluğu tarafından ulusal ve uluslararası çapta deneyimlere sahip yapı profesyonelleri ve teknoloji şirketlerinin yöneticilerini öğrencilerle bir araya getiren Teknoloji ve İnşaat Günleri programı düzenlendi. Program kapsamında; workshoplar ile yapı, teknoloji ve kariyer başlıklarında seminerler gerçekleştirildi.

Etkinlikler iki gün sürdü
‘Yapı’ temalı ilk günün birinci oturumunda Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri İhracat Müdürü Kenan Güzeldere ‘Petrokimya ve Enerji Sektöründe Kalıp ve İskele Çözümleri’, ikinci oturumunda FND Ortadoğu ve Türkiye Direktörü Hamit Uğraş ‘Dünyada Mega Projeler Nasıl Yönetiliyor ve İnşaat Projeleri Neden Başarısız Olur?’, Yapı Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Ali Karslı ise ‘Kariyer Planlaması’ başlıklı seminerlerde öğrencilerle buluştu. Programın ‘Teknoloji’ teması etrafında yürütülen ikinci gününde ilk oturumda ‘Kalyon Holding Planlama ve Kontrol Grup Müdürü Kemal Kaplan, ‘Proje Planlama ve Kontrol Süreçlerinde Dijital Uygulamalar’ başlıklı seminerini sanal gerçeklik gözlüğüyle gerçekleştirdi. İkinci oturumda İston A.Ş. Kalite ve Ar-Ge Müdürü Emre Örtemiz ‘3 Boyutlu Yazıcılar ile Katmanlı Beton Teknolojisi’ başlığında deneyimlerini aktardı. Günün son konuğu ise 1 İnşaat Danışmanlık firmasının kurucu Cem Kafadar oldu. Kafadar öğrencilere ‘İnşaat Mühendisliği ve Geleceğe Hazırlık’ konusunda bir seminer verdi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER