Yeni yatırım aracı otomobil  1 yılda %100 kazandırdı…

Endüstriyel Otomotiv Firma Sahibi Hakan Nebilir; araç piyasası ve pandemi sonrası yaşanan özellikle ikinci el araçlar ile ilgili bilgiler verdi.

Yeni yatırım aracı otomobil  1 yılda %100 kazandırdı…

Araç piyasasındaki artışın hızla devam ettiğini ve yaşanan artışı talebin fazla olmasına bağlayan Endüstriyel Otomotiv Sahibi Hakan Nebilir; vatandaşlara ikinci el araçların Kasım, Aralık ayı gibi piyasada fiyatların oturacağını söyleyerek; “Şuanda otomotiv sektöründeki fiyat artışı devam ediyor. Bunun birçok sebebi var. Bunun en büyük sebeplerinden biri; talebin fazla, arzın az olmasıdır. Arz, talebi karşılayamaz hale geldiği için son 1.5 yıldır araçlardaki fiyat artışları çok ciddi derecede devam ediyor.

Her seferinde ‘Fiyatlar artık düşecek’ gibi söylemler olsa da, her ay fiyatlar artarak devam ediyor. Satılan aracı 1 hafta sonra aynı fiyata alamıyoruz. Biz bu işin ticaretini yaptığımız halde sattığımız malı kesinlikle yerine koyamıyoruz. Muhtemelen yüzde 10-15 gibi bir artış daha devam edecek ve kışa kadar bu artışlar devam edecek. Çünkü piyasaya sıfır araç girişi olmuyor. Sıfır araçları beklemek istemeyen insanlarda işini çözmek için ikinci ele sürekli talep ediyor. Bundan dolayı fiyat artışı da bir müddet daha devam edecek” ifadelerini kullandı. Nebilir ayrıca; ikinci el araçlarda yüzde 15 gibi bir fiyat artışının daha gerçekleşeceğini ön gördüğünü sözlerine ekledi.
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER