15 Temmuz Anma Törenleri Karasu’da Devam Ediyor

15 Temmuz Şehitlerine Anma, Demokrasi ve milli birlik günü etkinlikleri kapsamında Karasu’da çeşitli anma programları  düzenlendi.

15 Temmuz Anma Törenleri Karasu’da Devam Ediyor

Sakarya Karasu Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla, karasu Yalı Mahallesinde bulunan mezarlıktaki şehitlik ziyaret edildi. Yüzlerce çocuğun ellerinde Türk bayraklarıyla Şehitliğe gelirken sloganlar attılar. Şehitler Ölmez vatan bölünmez diyerek şehitliğe gittiler. Anma programında Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Emniyet müdürü Mehmet Fatih Ersöz Karasu Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Karasu Muhtarlar derneği başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve yüzlerce çocuk katıldı. 

Şehitlikte kuran okundu ve dualar yapıldı. Şehitliğin ardından karasu kızılcık tepede bulunan ve daha önce Adalet ormanı olarak bilinen ormanın adı 15 Temmuz Demokrasi ormanı olarak değiştirildi ve ağaç dikimi gerçekleştirildi.
Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroılu, 15 Temmuz yıldönümünde Bizde Belediye ve Kaymakamlık olarak bir anma programı düzenleyerek şehitlerimizin mezarlarını ziyaret edep dualar ediyoruz. Bu millet bu ülke artık 15 Temmuzları yaşamasın diye elimizden her çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. 15 Temmuz Türkiye için bir milat olduğunu söyleyen İspiroğlu, çünkü bu alçak saldırı. Darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz. İstiklal Harbiden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı ise Türkiye Cumhuriyetini birdaha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ama Allaha şükür milletimizin. Cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu dedi.


Karasu Yalı Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş, 15 Temmuz günü Belediye başkanımız Kaymakamımız ve tüm Karasu halkıyla bütünleşip bu darbe karşıtı olan asker kılıklı teröristlere büyük tepkimiz oldu. Şu anda allaha şükür ki bayrağımız dalgalanıyorsa burada rahat bir ezan okunuyorsa rahat rahat gezebiliyorsak, o şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine gezebiliyoruz. Ruhları şad olsun Allah devletimize zaval vermesin.

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, o gün herkesin bildiği gibi milletin parasıyla milleti korumak için aldığı ve silahı teslim ettiği, asker kıyafetli bir avuç hain terörist maalesef milletimize ve devletimize kast etmek istedi. Amu Türk milleti yüceliğini bir defa daha gösterdi ve devletine, milletine, bayrağına sahip çıktı, 15 Temmuzda şehit olan şehitlerimizi bir defa daha anıyoruz ve yüzlerce gazimi zede Allahtan şifalar diliyorum dedi.

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER