15 Temmuz gecesi neredeydin?

Yassıgeçit’te yaptığı konuşmada beka meselesine değinen İspiroğlu, “Karasu Belediye Başkanı olursam, Türkiye’nin bekası tehlikeye mi girecek?

15 Temmuz gecesi neredeydin?

Biz 15 Temmuz gecesi meydanlardayken sen gece yarılarına kadar ortalarda yoktun. Şimdi kalkmış oy alabilmek için bekanın savunuculuğunu yapıyorsun. ‘Ben emir almadım, sokağa çıkmadım’ diyorsun. Sen zaten çıkamazsın, çünkü korkak adamsın” dedi. kocaali 

Karşılarında Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın bulunduğunu ve rakiplerine karşı kendilerinin de ‘Büyük Birlik İttifakı’ kurduklarını söyleyerek sözlerine başlayan BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “İki ittifaka karşı biz de Büyük Birlik İttifakı kurdur, büyük Karasu halkıyla ittifak kurduk. Biz tek siz hepiniz, Karasu halkı bizimle olduğu sürece kimseden korkumuz yok” şeklinde konuştu. Siyasetin bir nezaket işi olduğunu ve 1 Nisan’dan sonra herkesin yüz yüze bakacağını sözlerine ekleyen Eminoğlu, “Birilerinin dedikleri yenilir yutulur şeyler değil. İftira diz boyu, öyle şeyler konuşuyorlar, insanlara öyle tepeden bakıyorlar ki, sanki 1 Nisan’da hayat onlar için duracak gibi” dedi. Dün hiçbir yerde görünmeyip de bugün sokak sokak gezen vekillere de seslenen Hasan Eminoğlu, “Sayın vekiller Yassıgeçit, Subatağı ve Ardıçbeli’ndeki vatandaşın derdine derman olamıyorsunuz, Ordu milletvekili bağırırken yoksunuz, yanında da olmadınız. Şimdi her yerde her sokaktasınız. Ama şunu unutmayın; Hendek ve Karasu elinizden gitti, Pamukova, Karapürçek ve Kaynarca da gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu dört vekili de bu ilçelerle beraber götürecek göreceksiniz” ifadelerini kullandı. Son olarak SASKİ Müdürü’nün İshak Sarı ile birlikte kahve ziyaretleri yapmasını da eleştiren Eminoğlu, “Sen köy köy gezeceğine sokaklardaki çalışmaların üzerine kapat. Sonra Mehmet İspiroğlu çalışmadı diye arkasından propaganda yapın. Ahlak bunun neresinde?” diyerek sözlerine son verdi.

Vatandaşın cebi yanıyor, siz oy derdindesiniz

Yerel seçimde parti gözetmediklerini belirterek konuşmasına başlayan BBP adayı İspiroğlu, “Ben her partilinin oyuna talibim. Ben partiye bakmam, mahalledeki Ahmet amcama bakarım, Fadime anama bakarım. Ben seçimden seçime bu köylere gelmiyorum. Seçim olmasa bu köylerin yolunu bulamayacak kişiler bugün gelip beni size kötülüyor” dedi. Bir ay öncesine kadar AK Partili olduğunu, ancak partiden ayrılınca herkesin gözünde kötü ilan edildiğini belirten Mehmet İspiroğlu, “Aday seçiminde hata yaptınız. Beş yıl Sarı’yla birlikte çalıştık. İlk günden beri bana takoz oldu, yanımda bir kez bile yer almadı. Ben AK Parti’nin belediye başkanı, O da AK Parti’nin ilçe başkanıyken belediyeyi hacze verdi. Ama bilmiyorsun ki sen beni değil, büyük Karasu halkını cezalandırdın” ifadelerini kullandı. Beş yıl mahallelere uğramayan vekillere de değinen İspiroğlu, “Vatandaşın cebinde, mutfağında, pazarında yangın varken, fındıktan ton başına 5-6 bin lira zarar ederken yoksun, bugün sokaklardasın. Sen halkın vekili misin yoksa başkan adayınızın vekili misiniz?” diye sordu. Beka meselesine de değinen Büyük Birlik Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İspiroğlu, “Karasu’da ne beka sorunu var? Ben belediye başkanı olunca Türkiye’nin bekası tehlikeye mi girecek? 15 Temmuz’da biz meydanlardayken sen gece yarısına kadar ortalarda yoktun. Şimdi kalkmış oy alabilmek için bekanın savunuculuğunu yapıyorsun. ‘Ben emir almadım, sokağa çıkmadım’ diyorsun. Sen zaten çıkamazsın, çünkü korkak adamsın” diyerek sözlerine son verdi.

Ridvan KARA

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER