21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası Karasu Kent Parkta Kutlandı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Karasu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ...

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası Karasu Kent Parkta Kutlandı

3000 Fidan 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Karasu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Karasu Kent parkta Dış budak, Akçaağaç, Sedir, Leylandi, Mazı, Çınar, Ihlamur, Fıstık Çamı vb. olmak üzere toplamda 3000 civarı fidan Karasulu vatandaşlara dağıtıldı.

Karasu Kent parkta yapılan etkinliğe, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Ahmet Tevfik Altunel, Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, İlçe Siyasi Parti Teşkilatları, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu,  Karasulu Muhtarlar, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, Ormancılık Haftası ve Orman İşletmesinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmasında yeşilin dinimizde de yeri olduğuna dikkat çekti ve yeşili korumamız gerektiğini vurgulayan bir konuşma yaptı. Yeni; “Orman konusunda ilçemizi her zaman ön plana çıkarmanın planını yaptık. Sürdürülebilir Orman Yönetmeliği çerçevesinde yürüttüğümüz hizmetlerimizde her zaman titiz davrandık. Bizler, çalışma arkadaşlarımızla birlikte Karasu Orman İşletme Müdürlüğünü Türkiye’de sayılı yerlere ulaştırdık ve bu çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Programımıza katılan tüm ilçe protokolümüze teşekkürlerimi sunarak, 21 Mart Dünya Ormancılık Günümüzü kutlarım” dedi.  

21 Mart Dünya Ormancılık günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Ormanlar sağladıkları ekonomik, ekolojik ve sosyal yararlar bakımından toplumların gelişmesinde, kalkınmasında, refahında ve sağlığında en büyük katkıyı sağlayan stratejik öneme sahip doğal kaynaklarımızdan biridir. Bu kaynaklarımızı korumak ve kollamak üzerimize düşen büyük görevlerden biridir. Bizler de Karasu Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Program sonunda Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, çalışmalara destek olan ve bu konuda yardımlarını esirgemeyen Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Başkan Yardımcıları Murat Çelik, Hamza Uğur, Yakup Gençbay ve Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’na birer teşekkür belgesi sundu. 
Program sonunda kutlamaya katılan ilçe protokolü vatandaşlara fidan dağıttı.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER