25 Yıl Sonra Şehit Komutanlarının Mezarında Buluştular

Şırnak'ta 1995'te terör örgütlerince şehit edilen Üsteğmen İbrahim Abanoz'un silah arkadaşları, 25 yıl sonra şehidin Sakarya Karasu İlçesindeki, mezarı başında bir araya geldi 

25 Yıl Sonra Şehit Komutanlarının Mezarında Buluştular

Sosyal medya üzerinden örgütlenen 110 emekli asker, 19 Mart 1995'te bölücü terör örgütü tarafından Şırnak'ta şehit edilen silah arkadaşları, Abanoz'un mezarının bulunduğu Karasu'ya geldi.
Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 110 emekli , Asker kıyafeti giyen silah arkadaşları, daha sonra Türk bayrağı açıp, vatandaş, öğrenci ve protokolle öğrenci marşı eşliğinde mezarlığa yürüdü.

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz'un mezarı başında Kur'anı-ı Kerim okundu ve dua edildi.
Kenan Yener Şehidin Silan Arkadaşı, ben Rize’den geliyorum sosyal medyadan birbirimizi bularak bir araya geldik.25 yıl sonra çok sevdiğimiz komutanımızın mezarı başında buluştuk.110 arkadaşımızla buraya geldik. Türkiye’nin çeşitli illerine uğraya uğraya ve diğer şehit arkadaşlarımızın mezarlarını da ziyaret ederek bu gün buraya çok sevdiğimiz komutanımız İbrahim Abanoz’un kabrini ziyaret ediyoruz.

Ordu Mesudiye’den gelen Adem Tiryaki, sosyal medya üzerinden arkadaşlarımız bizleri buldu ve 25 yıl sonra bir araya gelerek komutanımızın mezarını ziyarete geldik. Eski günlerimiz anmak ve arkadaşlarımızı burada görmenin mutluluğunu yaşadık. Hepsinden Allah Razı olsun.
25 yıl evvel şehit olan İbrahim Abanoz’un mezarını Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’da şehidin silah arkadaşlarıyla birlikte ziyaret ederek şunları söyledi, İlçemizin yetiştirmiş olduğu şehit İbrahim Abanoz’u anma programı bu yılda 110 silah arkadaşları bir araya gelerek hep birlikte mezarını ziyaret ettik. Vatanımızı korumak için canlarını seve seve veren şehitlerimizin hepsinin ruhları şad olsun.
 

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER