3 Kitap Götüren Konsere Girdi

Kardeş okula kitap yardımı yapmak isteyen Karasulu ortaokul öğrencileri ilginç bir etkinliğe imza attı. Sakarya Karasu İlçesi Sezi Eratik Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri halk müziği konseri verdi.

3 Kitap Götüren Konsere Girdi

Konseri izlemek isteyenler etkinliğe okunmuş 3 kitap götürdü. Toplanan kitaplar Van’ın Tuşba ilçesi Alaköy Şehit Çetin Aysan Ortaokulu öğrencilerine gönderilecek.
Sakarya Karasu İlçesi Sezi Eratik Ortaokulu düzenlediği Türkü Konseri ve Şiir Dinletisi ile harika bir geceye imza attı. 3 Kitap 1 konser sloganıyla yola çıkan Sezi Eratik öğretmen ve öğrencileri ortaklaşa düzenledikleri gecede performanslarıyla büyüledi.
Raflarda Gizlenen kitaplar, minicik yürekleri keşif yolculuğuna çıksın!  Toplanan kitaplar Van/ Tuşba / Alaköy Şehit Çetin Aysan Ortaokulu öğrencilerine umut olsun dediler, bilet yerine kitap istediler. Hem izleyicilere keyifli dakikalar yaşattılar hem de toplanan kitaplarla gitmesekte görmesekte bizim olan bir okula kütüphane kurmak için ilk adımı attılar.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş 3 kitap vererek kampanyaya katılarak konseri izledi. Durmuş, bu projeyi gerçekleştiren meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklar Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna cehaletin yıkılarak aşılacağı güzel bir sevgi köprüsü kurmak adına 3 kitap bir bilet projesi başlatarak elde ettikleri kitapları Van’daki kardeş okullara hediye edip orada bir kütüphane kurmuş olacaklar. Aslında çocuklarımız bize şunu söylüyor, sizler bize güvenirseniz, sizler bize değer verirseniz biz bu ülkenin daha güzel yerlere taşıyabiliriz. Diğer taraftan Ülkemizin bir emru sanatı olduğunu renga renk olduğunu  o renkten birbirine damlatsak ta ebru teknesini ne kadar karıştırsak ta her renk kendini muhafaza ederek bir bütünlük içerisinde  var olduğunu arkadaşlarımız bize burada göstermiş oldu. Zaten bizim coğrafya öyle bir cografyaki , İstanbul un hiçbir zaman yıkılamaz dediği surlarını fethini gerçekleştirirken kullanılan topu Macar Urban’a döktürdü, ve bu gün duyduğumuzda tüylerimizi diken diken eden İstiklal marşını Arnavut şair Mehmet Akif Ersoy’a yazdırdı. Bütün mesele biz büyüklerin çocukların o yüreklerindeki sevgiyi hala daha muhafaza ederek bu birlikteyi yeşertmeye ve yüceltmeye devam etmemize ve ben çocuklarımıza inanıyorum ki öğretmenlerimizin omuzlarında başlayan bu Ülkemizin şahlanışı çocuklarımızla birlikte yükselmeye devam edecektir. 

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu Müdürü Servan Sever, Projemizin amacı Van’ın Tuşba ilçesi Alaköy Şehit Çetin Aysan Ortaokulunu kütüphanesini düzenlemek için çıktığımız bu yolda, asıl hedefimiz kütüphaneyi düzenlemekti. Şu anki konserimizin amacı kitap toplamak, kitap toplamak içinde öğretmenler ve öğrencilerimizle bir konser düzenlemek, 3 kitap getiren konsere girebiliyor. Toplanan kitaplar 23 Mart’ta 4 öğretmen ve 8 öğrenci ile beraber Van’daki okula gidilerek oradaki kütüphane düzenlenecek.
Konsere kitap getirerek giren İlker Elik, böyle güzel bir projeye öncelik eden hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyon. Böyle organizasyonların diğer iller de ve ilçelerde yapılmasını istiyoruz. İnş Allah öncülük etmiş oluruz. 
Erol Cantürk, Böyle güzel bir organizasyon gerçekten güzel bir şey ben kendi adıma çok sevindim ve çok mutluyum. Öğrencilerimizin böyle güzel bir çalışma içine girmeleri bizleri çok mutlu etti. İnanıyorum ki hep birlikte daha güzel projelere imza atacağız.

Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER