8 Mart Dünya Kadınlar Gününde karanfil dağıttı

Karasu Belediye Başkanı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde karanfil dağıttı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çalışan kadınlara karanfil dağıtan Başkan Mehmet İspiroğlu, “Ailenin huzuru, gelecek nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun refah ve mutluluğu, kadınların üstlendiği yükün hafiflemesine, paylaşılmasına ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın haklarına saygı duyulmasına bağlıdır” dedi.

Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıttı. Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesi olduğunu belirten Başkan İspiroğlu,EŞİ Tülin İspiroğlu ile birlikte  8 Mart Dünya Kadınlar gününde,  Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Eğitim Merkezi  (KARGEM)’i ziyaret etti.  

İspiroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak karanfil takdim etti.  Ulu önder Atatürk, kadının siyasi yaşama dâhil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa’nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadını’na vermiş olduğunu belirten İspiroğlu , “Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur. Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Bayanlarımızı daha çok sosyal yaşamın içinde yer alabilmesi için fırsatlar yaratıyoruz. 

Karasu’nun geleceğine yön verecek projelerimizin oluşturulmasında her zaman kadınlarımızdan destek aldık ve almaya da devam edeceğiz” dedi.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Eğitim Merkezi  Müdürü Fatma PüskülTatlı,  "Kadınların elinin değdiği her yerin, yaptıkları her işin daha güzel olduğu bir gerçektir. Hayat mücadelesinde kadınlar, erkeklerle eşit şartlarda yer almalıdır. Anadolu'da halkın varoluş mücadelesinde Türk kadının erkeklerle birlikte mücadele ettiğini hiçbir zaman akıllardan çıkarmamalıyız.


Ziyarete BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu ve Meclis Belediye meclis üyesi adayları katıldı.

Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER