Bakan Kurum ile Karasu’nun Geleceği Adına Önemli Görüşme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Kocaali ve Karasu’da çeşitli incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum ile Karasu’nun Geleceği Adına Önemli Görüşme

Bakan Kurum’un selden zarar gören Maden Deresi’nde yaptığı incemeler sırasında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. 

“Belediyelerle ilgili en üst merci olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile ilçemiz adına önemli görüşmeler gerçekleştirdik” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Bakan Kurum ile gerçekleştirdiği görüşmelerin detayları hakkında açıklamada bulundu. 

Başkan Sarı; “Bakanlıklar düzeyinde ilgili Bakanımız olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile ilçemiz Karasu için önemli görüşmeler gerçekleştirdik. 17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel felaketinde ilçemizin de bazı mahallelerinin etkilendiğini kendilerine aktardık. Yaşanan sel felaketinde etkilenen noktaları ve Belediyecilik düzeyinde ilçemizin genel ihtiyaçlarını Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a aktarma fırsatı bulduk. Kendileri de gerekli desteği vereceğini bildirdi. Ayrıca turizm bölgesi olan ilçemizdeki sahil şeridimiz ile ilgili yaşadığımız sorunları kendilerine ilettik. Sahil şeridimizde yaşadığımız sorun üzerinde duran Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, yaşanan sıkıntıların detaylarını içeren bir proje hazırlayıp iletmemizi ve bu proje üzerinde titizlikle duracağını belirtti. Bizler Karasu Belediyesi olarak ilçemiz için elimizden gelen tüm gayreti sonuna kadar sergileyeceğiz. İlçemizin modern bir ilçe olması yolunda gerekli tüm adımları atacağız” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 12:34
SIRADAKİ HABER