Başkan İshak Sarı, Dalış Eğitimine Katıldı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği önderliğinde düzenlenen tüplü dalış eğitimini, Sakarya Nehrinin doğduğu yer olan Eskişehir Çifteler İlçesinde tamamladı. 

Başkan İshak Sarı, Dalış Eğitimine Katıldı

Dalış turizminin önemi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İshak Sarı; “Dalış sporu, sualtı zenginliklerinin keşfedildiği güzel bir spordur. Bugün aldığımız ikinci eğitimle su altı için gerekli deneyimi tam anlamıyla olmasa da kazanmış olduk. İlçemize dalış turizmini kazandırmak ve dalış sporunu tanıtmak adına önemli bir adım attığımız kanaatindeyim” dedi. 

Başkan İshak Sarı; “Karasu açıklarında bulunan U-20 denizaltı, dalış turizmi için ilçemizin önemli bir değeri konumunda. Bu değeri ön plana çıkartmak ve tüplü dalış sporunu tüm ilçemize tanıtma çabası içerisindeyiz. Bugün bizlere göstermiş olduğu misafirperverliğinden dolayı Çifteler Belediye Başkanı Sayın Kadir Bıyık’a ve tüplü dalış eğitimini düzenleyen Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneğine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER