Başkan SARI ; Derdimiz İlçemiz

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Araç Filosuna Kazandırılan 4 Adet Yeni Çöp Kamyonunun Tanıtımını Sade Bir Programla Yaptı.

Başkan SARI ; Derdimiz İlçemiz

Karasu Belediyesi hizmet araçları filosuna dört araç daha eklendi. Toplam maliyeti 2 milyon 700 bin liranın üzerinde olan araçlar, basına tanıtıldı. Başkan İshak Sarı; “Geçtiği yerde koku bırakmayacak şekilde tasarladığımız yeni araçlarımız Belediyemizin öz sermayesi ile temin edildi” dedi.
Karasu Belediyesi Şantiye alanında düzenlenen program ile hizmet filosuna eklenen dört adet çöp kamyonu basına tanıtıldı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından yapılan tanıtım programında AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

“20 ARAÇ”
Belediye Başkanı İshak Sarı’nın kullandığı çöp kamyonunu takip eden araçların garaja girişinin ardından Başkan Sarı, araçları tanıttı. Toplam maliyeti yaklaşık 2 milyon 700 bin liranın üzerinde olan dört adet çöp kamyonunun, koku bırakmayacak şekilde yeniden tasarlandığını belirten Sarı, şu ifadeleri kullandı; “21 Ekim 2021 tarihi itibariyle Karasu’muza dört adet temizlik aracı daha kazandırdık. Göreve geldiğimiz 2019 yılı itibariyle de Karasu’ya kazandırdığımız araç sayısı 20’ye yükseldi. Bazı kişiler, çöp ve çöp kamyonu meselesini küçümsüyor. Karasu’da iki gün çöp alımına ara verilse, ilçemiz yaşanmaz bir hale gelir.
Kazandırdığımız dört adet aracın maliyeti yaklaşık 2 milyon 700 bin lira. Bu rakamda Karasu bütçesi açısından büyük bir meblağ. Dolayısıyla da kazandırdığımız araçların küçümsenecek bir tarafının da olmadığını görebiliyoruz.

“BÜYÜK TASARRUF SAĞLANDI”
Bu hizmet araçları, toplam 457 kilometre karelik alana sahip ilçemizde her an sahada olmak zorunda. Elimizdeki araçların miadı dolmuştu ve yenilenmesi lazımdı. Yeni araçları hizmete sokmasaydık, her yıl bir çöp kamyonu değerinde giderimiz oluyordu. Yeni araçlarla hem yakıt hem de parça tasarrufu sağladık. Temizlik işleri müdürlüğü bünyemize son kazandırdığımız 4 adet yeni araçla birlikte Müdürlüğümüzdeki toplam araç sayısı 17’ye ulaştı” dedi.

“DERDİMİZ İLÇEMİZ”
Başkan İshak Sarı; “Karasu Belediyesi, şantiye açısından da Sakarya’daki güçlü ilçelerin başında geliyor. Bu da büyük bir gayret ve özveriyle gerçekleşti. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Karasu her geçen yıl gelişiyor ve genişliyor. Hizmet ağını da genişletmeye gayret ediyoruz. Çünkü bizim tek derdimiz ilçemiz” dedi.

“BAMBAŞKA BİR KARASU”
Açıklamalarına devam eden Belediye Başkanı İshak Sarı; “Bazı anlam veremediğimiz söylentileri bizler de duyuyoruz. Bu söylentilerde olduğu gibi arsa satarak herhangi bir çöp kamyonu almış değiliz. Belediye’mizin öz bütçesiyle temin ettiğimiz araçlar bunlar. Bu durumu da Karasu halkının takdirine sunmak istedik ve hizmetlerimizi şeffaf şekilde sunmayı amaçlıyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen, pandemi ve ekonomik krize rağmen, 10 yılda yapılamayan hizmeti göreve geldiğimiz iki yıllık süre içerisinde Karasu halkına sunduk. Beş yıl sonra bambaşka bir Karasu görülecek. Allah’ın izniyle Karasu’yu daha temiz ve yaşanılır hale getireceğiz.

Yeni alınan araçlarımızın İlçemize hayırlı olmasını diliyor, Ayrıca siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın da 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.   

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER