Başkan Sarı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Başkan Yardımcıları Hilmi Erbatan, Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş, Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) Konferans Salonunda Mahalle Muhtarları ile bir araya geldiler.

Başkan Sarı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

2019 ve 2020 yılları arasında yapılan hizmetler hakkında geniş bilgi veren Başkan İshak Sarı, Muhtarların mahalleleriyle ilgili isteklerini dinledi.

Toplantının açılışında yeni yılın sağlık, huzur ve başarı getirmesi temennisinde bulunan Başkan İshak Sarı, geçtiğimiz aylarda vefat eden Hürriyet Mahalle Muhtarı Abdurrahman Denizhan’a Allah’tan, ailesine sabırlar diledi.

“Yaklaşımımız Her Mahallemize Aynıdır”
Başkan İshak Sarı; “Değerli muhtarlarımız, 2021 yılının Ülkemize, İlimize ve İlçemize hayırlar getirmesini, bu yıl içerisinde bir bütün olarak en iyi hizmetlere imza atmayı temenni ediyorum. Sizler ve bizler halkımızın seçtiği, hizmet beklediği seçilmiş kişileriz. Sizlerin mahalle halkına bizlerin ise tün Karasu halkına karşı bir sorumluluğumuz var. Sorumluluklarımızı beraberce ortak hareket ederek en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz. Şundan kesinlikle emin olun ki, sorumluluk alanınızda olan tüm mahallelerimiz bizim için aynı ölçüdedir. En ufak bir ayrımcılık kesinlikle söz konusu değildir, olamazda. Hangi mahalle olursa olsun hepsi Karasu’nun mahallesidir” ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarına devam eden Başkan İshak Sarı; “Bizler Karasu Belediyesi olarak yapacağımız hizmeti her zaman bir eser niteliğinde görüyoruz. Hizmetimizi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Bu hizmetleri kalıcı yapma gayreti içerisindeyiz. Yani günü kurtaracak hizmetlerin peşinde değiliz. Yaptığımız çalışmalardaki bereketin de kesinlikle buradan kaynaklandığını düşünüyorum” dedi.

“Tek Çabamız Geleceğe Işık Tutmak”
Çalışmalar hakkında açıklamalarına devam eden Başkan Sarı; “İsraf eden bir belediye asla olmadık. Her zaman üretme çabası içinde olduk. Öncelikle şantiyemizdeki araç filomuzda bulunan araçlarımızı yeniledik. Yolda kalacak veya şantiyemizde yatacak hiçbir aracı bünyemizde barındırmıyoruz. Ben istiyorum ki, benim ilçem Sakarya genelinde parmakla gösterilsin. Karasu’muzu görmek için herkes gayret etsin. Deniziyle, dağıyla, ormanlık alanıyla, ulaşımıyla, şehir içi konforuyla mükemmel bir ilçe olsun. Bizim tek amacımız, tek gayemiz de budur. Biz geçmişe bakmıyoruz. Geleceğe ışık tutma çabası içerisindeyiz. Bunun içinde tüm çalışmalarımızı bir plana koyuyor, en ince ayrıntısına kadar inceledikten sonra hayata geçiriyoruz” dedi.

“Bireysel Çöp Kutusu Önemli Proje”
İlçe merkezi dışında bulunan mahallelerde bireysel çöp kutusu projesinin önemli aşamalar kaydettiğini belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “Bildiğiniz üzere mahallelerimizde bireysel çöp kutusu projesi başlattık. Bu projemizle olumlu sonuçlar da almaya başladık. Siz değerli Muhtarlarımızdan da isteğimiz bireysel çöp kutusu projemize daha sıkı sarılmanızdır. Hem mahallemizin temizliği açısından, hem salgın açısından, hem ekonomi açısından, hem de bu ekonomiyi yeniden hizmete dönüştürebilme açısından mahallelerimizde bu projemizi hızlandıralım. Toplantımıza katılım sağladığınız için çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki beraberce ortak hareket ederek hizmetlerimizi yansıttığımız sürece her zaman cennet ilçemiz Karasu kazanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Başkan İshak Sarı’nın konuşmaları sonrasında Fen İşleri Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün dönem içerisinde yaptığı çalışmalar tek tek okundu. Yapılan çalışmaların okunmasının ardından mahalle muhtarlarına söz verilerek mahalleleriyle ilgili istekleri dinlenerek notlar alındı.       
 

Başkan İshak Sarı, yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda muhtarlarla birlikte fotoğraf çektirerek üzerinde isimlerinin yazılı olduğu birer kalem hediye etti.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER