Beka sorunu sadece Karasu’da mı var?

Aziziye Mahallesi’nden belediye başkan adayı İshak Sarı’ya seslenen İspiroğlu, “Beka sorunu sadece Karasu’da mı var?

Beka sorunu sadece Karasu’da mı var?

Hemen dibimizdeki Akçakoca’da ve Düzce’de AK Parti ve MHP yan yana rakip. Orada beka sorunu yok mu? Karasu’da savaş mı var? Başka malzemeniz yok, tutturmuşsunuz bir beka türküsü. Bekayı bu kadar savunacağına 15 Temmuz günü gece 3’e kadar sokağa çıksaydın. Şimdi ne yüzle çıkıyorsun bu milletin karşısına?” ifadelerini kullandı.

Salı günü Aziziye Mahallesi’nde bir miting gerçekleştiren belediye başkan adayı Mehmet İspiroğlu, beka meselesine bir kez daha değindi. Öncesinde söz alan Büyük Birlik Partisi Hasan Eminoğlu, konuşmasına “Cumhur İttifakı’nın adayı sormuş: ‘On yılda ne yaptı?’ diye. Mehmet İspiroğlu’nun yaptığı eserleri her gün kullanıp, pavyonlardan temizlediği sahilde gezip, bin bir mücadeleyle ilçe merkezindeki pislik yuvasını tertemiz parka dönüştürdüğü yerleri kullanıp, Karasu’ya yakışan bulvarda mitinginizi yapıp d abu soruyu sormaya utanmıyor musun? Sana sormazlar mı? Sen 7 yıllık ilçe başkanlığında ne yaptın? Karasu’ya ne kazandırdın? Hangi sorununa çare oldun? Yaptığın tek şey; yönetime gelirken ‘Kamu kurumlarının icra dosyalarını bana verirseniz yönetime gelirim’ diyerek millete icra yapmak oldu” diyerek başladı. Beka söylemlerine sert eleştiri yapan Eminoğlu, “Şimdi de bir beka modası tutturdular. Dert etmeyin Büyük Birlik Partisi bu ülkenin beka garantisidir. Kendinizi ülkenin kolluk kuvveti mi sanıyorsunuz? Burnumuzun dibindeki Ereğli’de, Akçakoca’da AK Parti ve MHP yan yana seçime giriyor. Orada beka sorunu yok da sadece Karasu’da mı var? Karasu’nun bekası, Büyük Birlik Partisi’nin Karasu Belediyesi’ni almasıdır. Sizin de beka korkunuz bundan ibaret. Milleti kandırmayı bırakın da yerele dönün. Milletin mutfağında, üreticinin fındığında beka sorunu var. Ülke bekasına sıra gelince Büyük Birlik Partisi’nin her bireyi Seyid Onbaşı olur, dert etmeyin, böyle ucuz polemiklerle de milletin aklını bulandırmayın” şeklinde konuştu.

Ne yüzle milletin karşısına çıkıyorsun?
Eminoğlu’nun konuşmasının ardından sahneye Aziziye Mahallesi’ni temsil eden belediye meclis üyesi adayları Adem Ekşi, Süleyman Şentürk, Habil Akdoğan ve Nesip Er geldi. Habil Akdoğan, mahalle sakinlerine hitaben bir selamlama konuşması yaptı. Ardından sahneye gelen Büyük Birlik Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Mehmet İspiroğlu, sözlerine “Karasu’yu yönetmeye talip adam, önce Cumhurbaşkanı’mızın gölgesine saklanarak genel siyaset havası estiriyor. Ardından transfer başkanlar, vekiller, siyasi büyüklerinden oluşan bir orduyla bana karşı savaş açıyor. Çünkü hepsinde bir İspiroğlu korkusu başladı. Gümbür gümbür geliyoruz, ayak seslerimizden bu kadar korkuyorlarsa 1 Nisan sabahı ne yapacaklar siz düşünün. Benim ise gölgesine saklanacak tek yerim; sizin gölgeniz, büyük Karasu halkının gölgesi olur. Ben gücümü sizden alıyorum, benim siyasi partim de sizsiniz, güvencem de sizsiniz” diyerek başladı. Beka sorunu söylemlerine de değinen İspiroğlu, “Beka sorunu sadece Karasu’da mı var? Karasu’da savaş mı var? Başka malzemeniz yok, tutturmuşsunuz bir beka türküsü. Hemen dibimizdeki Akçakoca’da ve Düzce’de AK Parti ve MHP yan yana rakip. Orada beka sorunu yok mu? Bekayı bu kadar savunacağına 15 Temmuz günü gece 3’e kadar sokağa çıksaydın. ‘Biz emir almadan sokağa çıkmayız’ diyerek saklanacağına bizimle birlikte meydanda olsaydın. O zaman beka sorunu yok muydu memlekette de bugün Karasu’da beka naraları atıyorsun? Şimdi ne yüzle çıkıyorsun bu milletin karşısına?” ifadelerini kullandı.

Ridvan KARA

YORUM EKLE
YORUMLAR
FİKRİYE say
FİKRİYE say - 2 yıl Önce

Karasu da ne yaptı Mehmet İspir o partiden bu partiye gezdi yarın ne malum seçimden sonrada başka partiye geçmeyeceği bazı inşaat firmalarına sattı karasunun canım arsalarını bir zamanlar MHP’li bir arkadaş yazmıştı kelepir belediye başkanı satılık diye cuk oturdu Mehmet İspir oğluna birdönem oy verdi pişmanım

SIRADAKİ HABER